Twórcy gry Dead Cells świętują sukces wersji mobilnej gry

Twórcy gry Dead Cells świętują sukces wersji mobilnej gry

Dead Cells jest grą akcji, która posiada elementy roguelike’a i metroidvanii. Została stworzona przez niezależne studio Motion Twin. Dead Cells jest grą mrocznego świata fantasy. Akcja z gry pokazana jest z boku, a obszary w grze są wielopoziomowe. Podczas rozgrywki w grze badamy podstępne zamczysko, między innymi w więzieniu, lochach, wieży zegarowej czy kanałach. Proceduralnie generowana większość lokacji powoduje, że za każdym razem przy nowym przejściu gry rozmieszczenie korytarzy czy także skrytek ze skarbami jest zupełnie inne. Śmierć bohatera w grze wiąże się z koniecznością rozpoczęcia gry od początku. Gra 

Sukces gry Dead Cells

Gra Dead Cells sprzedała się w pięciu milionach egzemplarzy na wszystkich dostępnych platformach. Twórcy mogą być równie dumni z wersji gry mobilnej. Gra Dead Cells w roku 2017, oraz w 2018 była hitem. Średnia opinia gracza wynosiła 8.0/10.0, zaś recenzje na Steamie pokazywały same pozytywne opinie użytkowników na saklę 96%. Twórcy na bieżąco informowali o wynikach sprzedaży gry. Natomiast aktualnie sami zaskoczeni są tak dobrym wynikiem. Jedna piąta  pięciu milionów są to gracze, którzy nabyli grę w Chinach na swoje komórki. 

Popularność Dead Cells

Popularność oraz rosnący sukces gry sprawił, że w najbliższym czasie będzie możliwość zagrania w drugie z trzech wydanych do tej pory DLC. Nowe rozszerzenie The Bad Seed będzie dostępne na Androidach i iOS już od 30 marca. Koszt będzie oscylował w granicach 15-20 złotych (3,99 €). DLC wprowadziło nowe dwa poziomy: Zniszczone Arboretum oraz Grzęzawisko Wygnanych wraz z mieszkańcami, którzy są unikalnymi potworami, jak i niedostępnymi wcześniej broniami i bossem. 

Bardzo prawdopodobne jest to, że najnowszy dodatek Fatal Falls w najbliższym czasie może pojawić się także w wersji mobilnej. Wersja komputerowa miała premierę w styczniu 2021 roku. Rozszerzenie to dodaje kolejne poziomy, które dodatkowo uatrakcyjniają grę, jak i role świata, który jest przedstawiony w grze. 

Wymagania sprzętowe do gry Dead Cells

Minimalnymi wymaganiami sprzętowymi jest system operacyjny Windows 7, procesor Intel Core i5, 2 GB pamięci RAMu, karta graficzna Nvidia 450 GTS, bądź Radeon HD 5750, wymaganym miejscem na dysku hdd jest 500 MB. Zalecanymi wymaganiami sprzętowymi są system operacyjny Windows 7, procesor Intel Core i5, 4 GB pamięci RAMu, karta graficzna: Nvidia GTX 460, bądź Radeon HD 7800, wymaganym miejscem na dysku hdd jest 500 MB.

Gra Dead Cells do właściwego działania wymaga wyłącznie wydajnego procesora o wysokiej mocy obliczeniowej. Dzięki pixelartowej grafice, która została wzbogacona w zaawansowane, nowoczesne wizualne efekty gra nie wymaga kart grafiki nowej generacji, lecz konieczna jest obsługa odpowiednich bibliotek OpenGL dla posiadanego przez gracza akceleratora. Dead Cells cechuje się barwną, dwuwymiarową oprawą graficzną. Trybem gry jest single player. Cena gry w dniu premiery wyniosła 89,99 złotych.