Recenzja FIFA 23 – jak prezentuje się ostatni tytuł z legendarnej piłkarskiej serii?

Recenzja FIFA 23 – jak prezentuje się ostatni tytuł z legendarnej piłkarskiej serii?

FIFA 23 jest ostatnim tytułem z serii gier piłkarskich FIFA. Wszystko ze względu na to, że już od przyszłego roku wspomniana gra piłkarska będzie nosiła inną nazwę. Taki przebieg zdarzeń ma miejsce ze względu na problemy z prawem do używania poprzedniej nazwy. Jak zatem prezentuje się FIFA 23? Jakie odczucia mają gracze?

Znacznie wolniejsze tempo rozgrywki

Pierwsze,co rzuciło się wszystkim graczom w oczy jest fakt, że piłkarze poruszają się znacznie wolniej. Obecnie wolniejsze tempo gry można zauważyć praktycznie w każdym trybie rozgrywkowym. Już podczas szybkiego meczu na start gry widać, że rozgrywka przebiega znacznie wolniej niż zazwyczaj.

Sztuczki techniczne nie są już tak skuteczne

Zmiany w tempie gry powodują, że znacznie rzadziej opłacalne są sztuczki techniczne. Teraz, gdy rywal naciera od frontu, to sztuczka techniczna musi być wykonana niemal w idealnym tempie, aby nie stracić piłki. Dlatego wielu graczy na pewno przestanie nadużywać sztuczek piłkarskich, a skupi się na grze podaniami.

Warto dodać, że w grze FIFA pojawi się wiele nowych kart zawodników.

Mniejsza dynamika podań

Wolniejsze tempo gry to również zupełnie inna dynamika podać. Grając w FIFA 23 od razu zauważymy, że ruchy graczy są znacznie wolniejsze i np. zdecydowanie wolniej zabierają się oni do długiego podania.

Nowa wersja HypeMotion

Gracze, którzy mają FIFA 23 na najnowsze konsole i na platformy PC mogą cieszyć się z nowej wersji HyperMotion, a więc HyperMotion 2. Na pewno ten system powoduje, że ruch piłkarzy jest bardziej realny. Obecnie dość ciekawie wyglądają zderzenia piłkarzy barkiem w bark, czy też kolizje z bramkarzem. Niestety, ale wciąż zdarzają się jednak kuriozalne zagrania, które są oderwane od rzeczywistości.

Powyższe aspekty oraz szereg innych zmian powoduje, że obecnie zdecydowanie łatwiej jest bronić, a zdecydowanie trudniej atakować w grze FIFA 23. Recenzja powinna rozwiać wiele wątpliwości na temat tego, czy FIFA 23 to udane zakończenie legendarnej serii, czy jednak kompletny niewypał. Z opinii graczy można wywnioskować, że wielu osobom podoba się wolniejszy styl i w końcu zmiana w rozgrywce, która widoczna jest gołym okiem.