Premiery gier 2021. Daty, rozgrywka i najważniejsze informacje

Premiery gier 2021. Daty, rozgrywka i najważniejsze informacje

2021 rok w kontekście gier zapowiada się dość ciekawie. Po wejściu nowej generacji konsol na rynek zdecydowanie wierzymy, że premiery gier w 2021 udowodnią swoją niezawodność na tym sprzęcie. Propozycje wymienione przez nas mogą pojawić się w kolejnym roku z powodu pandemii, jednak nie tracąc wiary, przedstawiamy najbardziej oczekiwane gry 2021 roku.

Hitman 3

Misja Agenta 47 nie skończyła się jeszcze.  Druga część Hitmana została bardzo pozytywnie i ciepło przyjęta. Znany płatny zabójca w popkulturze wróci w kolejnej odsłonie, w której będzie utrzymywał swoją walkę z zagadkową grupą Providence. Rozgrywka gry ma nie odbiegać znacząco od tego co było w poprzednich częściach. Wszystkiego zaś ma być więcej i na zdecydowanie wyższym poziomie. Premiera gry odbyła się w styczniu 2021 roku.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake – PC, PS4, XONE

Ubisoft od lat jest proszony przez fanów gry o powrót do marki Prince of Persia, która jakiś czas temu została wyparta przez cykl Assassin’s Creed. Producent gry po pewnym czasie się zdecydował, lecz aktualnie nie ma oficjalnej zapowiedzi, bądź też reebotu serii, a jedynie pełnoprawny remake odsłony The Sands of Time z 2003 roku. Premiera gry odbyła się w 21 stycznia 2021 roku.

The Medium – PC, XSX

Bloober Team – Polskie studio, które koontynuuje swoją tradycję w tworzeniu horrorów. Stworzenie przez producenta nowej marki ma przypominać popularny cykl Silent Hill. Marianne, w jaką się wcielimy, jest tytułowym medium. Potrafi postrzegać świat w bardziej złożony sposób. Ma to jej pomóc w pewnej tajemniczej sprawie, która powiązana jest ze śmiercią pewnego dziecka. Najistotniejszym elementem w rozgrywce ma być możliwość płynnego przechodzenia pomiędzy światem rzeczywistym a krainą duchów. Premiera gry-horror odbyła się 28 stycznia 2021 roku.

Far Cry 6 

Dzięki Ubisoft  obok nowego Assassin’s Creed i Watch Dogs zobaczymy również szóstą odsłonę serii Far Cry. Twórcy gracza chcą przenieść do kraju, który jest stworzony na podstawie Kuby. W grze należy obalić rządy dyktatora Antona Castillo. Premiera gry odbyła się 18 lutego 2021 roku.

LEGO Gwiezdne Wojny: Skywalker – saga – PC, PS5, XSX, PS4, XONE, SWITCH

Studio Traveller’s Tales podcas tworzenia tej gry skupiło się na wszystkich dziewięciu kanonicznych odsłonach głównej serii. Wprowadzono wiele ważnych zmian w rozgrywce. Poziom gry ustawiono w sposób zadowalający dla dzieci, a także dorosłych. Premiera gry została zaplanowana na maj 2021 roku.

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy

Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy jest komplikacją wszystkich gier o pierwszych przygodach głównej bohaterki serii, Lary Croft. W skład trylogii wchodzą: Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider oraz Shadow of the Tomb Raider, a także wszystkie wydane do nich DLC. Eidos Montreal i Crystal Dynamics są producentami gry, zaś wydawcą jest Square-Enix i Eidos. Dostępna jest w wersji single oraz multiplayer. 18 marca 2021 roku odbyła się oficjalna premiera gry.