Days Gone – fabuła, wymagania sprzętowe wersji PC i data premiery

Days Gone – fabuła, wymagania sprzętowe wersji PC i data premiery

Do tej pory Days Gone była grą na wyłączność PS4. Dziś wiemy, że już 26 kwietnia 2021 roku trafi na komputery. Days Gone jest grą przygodową i akcji, która odgrywa się w otwartym świecie. Przygotowana została przez studio Sony Bend, autorów między innymi serii Syphon Filter. Gracze w grze trafiają do zniweczonego i opanowanego przez zombie świata, a ich zadaniem jest przetrwanie w tym groźnym otoczeniu. Grę na PS4 zaprezentowano na E3 w 2016 roku.

Fabuła Days Gone

Akcja gry rozgrywa się z pozoru w niesamowicie pięknej, wulkanicznej scenerii Pacific Northwest pełnej serpentyn górskich, jaskiń, klifów, kopalń, rzek, a także autostrad. Zdecydowanie grę można zaliczyć do gatunku przygodówek – akcji, które mają do zaoferowania graczom otwarty świat.  Gra pozwala odwzorować dość realistyczne efekty pogodowe, takie jak deszcz, śnieg, czy wiatr. Zmienność nocy i dnia także będzie miała wpływ na przyjemniejszą rozgrywkę. 

W grze główną postacią jest Deacon St. John, motocyklista, włóczęga ora łowca nagród, który wybiera ryzykowne życie, zamiast życie w jednym z „bezpiecznych” dzikich obozowisk. Gra toczy się dwa lata po pandemii, która zabiła miliony ludzi, a dwa razy tyle zamieniła na dzikie, bezwzględne i bezmyślne stworzenia, które się rozwijają. Normalni ludzie określają ich jako Freakers. 

Wymagania sprzętowe na PC Days Gone

Twórcy gry Days Gone rekomendują instalację gry na dysku SSD. Same wymagania sprzętowe gry na PC są dość niskie, jak na grę o tak dobrej grafice i rozgrywce. Wymaganiami minimalnymi jest Windows 10 64-bit, procesor minimalny Intel Core [email protected] / AMD FX [email protected], zaś rekomendowany [email protected] / Ryzen 5 [email protected], pamięć 8 GB RAM, polecaną zaś jest 16 GB RAM, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) / AMD Radeon R9 290 (4 GB), rekomendowana Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) / AMD Radeon RX 580 (8 GB), DirectX Wersja 11,70 GB wolnego miejsca na dysku.