Recenzja Call of Duty: Modern Warfare II – warto czy nie?

Recenzja Call of Duty: Modern Warfare II – warto czy nie?

Po raz kolejny Infinity Ward postanowiło wydać grę, która zapowiadana jest jako nowy CoD. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Czy nie jest to tzw. odgrzewany kotlet, w którego mieliśmy już okazję zagrać? Przekonajmy się, szczególnie z powodu tego, że producenci gry zapewniali o wielu nowościach, które będą dostępne w tej edycji Call of Duty.

Krótka, acz wciągająca kampania single player

Osoby, które chcą kupić Call of Duty: Modern Warfare II przede wszystkim po to, aby nacieszyć się rozrywką w kampanii, na pewno nie będą mieli czego żałować. Tryb kampanii w grze wygląda naprawdę dobrze. Niestety jedynym jego mankamentem jest fakt, że trwa około 6 godzin, więc niezbyt długo. Wielu graczy narzeka także na fabułę nowego CoD’a, która wydaje się trochę oklepana i nierealistyczna. Jednak jeśli chodzi o misje, to są one naprawdę dobre. Misje są różnorodne i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy rzeczywiście widać różnicę w nowym Call of Duty?

Osoby, które chciały zupełnie innej gry, to w przypadku Call of Duty: Modern Warfare II można powiedzieć, że różnice widać. Szczególnie jeśli porównać je do szerzej opisanego na stronie gamerank.pl Call of Duty: Vanguard. Jednak czy na tyle dużą, aby ogłosić tę grę jako nr 2? Hmm, zdania na pewno będą podzielone. Osoby, które chcą pograć w multiplayer Call of Duty na pewno mogą się skusić na zakup tej gry. Z kolei Ci, którzy chcą jedynie przejść fabułę tytułowej dwójki oraz przejść kampanie z misjami, to jednak mogą czuć się nieco zawiedzeni. Mimo wszystko i tak jest to jedna z lepszych odsłon ostatnich Call of Duty, które w ogóle zostały zaprezentowane. Koniec końców na pewno nie będą to aż tak źle wydane pieniądze, jak co niektórzy gracze starają się udowodnić.