Znamy datę premiery gry FIFA 23 i pierwsze szczegóły na jej temat

Znamy datę premiery gry FIFA 23 i pierwsze szczegóły na jej temat

Deweloperzy z EA Sports co roku wypuszczają nową odsłonę gry FIFA. Podobnie jest i tym razem, kiedy to wszyscy fani piłki nożnej czekają na pierwsze informacje na temat FIFA 23. W internecie pojawiły się już pierwsze oficjalne wzmianki na temat rozgrywki w nowej odsłonie FIFY, a także na temat daty premiery nowej części.

FIFA 23 od EA Sports – kiedy premiera?

Premiera gry FIFA 23 odbędzie się 30 września 2022 roku. Właśnie wtedy na półkach sklepowych pojawi się nowa odsłona jednej z najpopularniejszych gier piłkarskich w historii. Po premierze gry na naszej stronie powinna ukazać się recenzja gry FIFA 23, podobnie jak udostępniliśmy recenzję gry FIFA 22 po premierze.

Co znajdziemy w grze FIFA 23?

Gra FIFA 23 w końcu dostarczy wszystkim graczom coś, na co czekano bardzo długo. Mowa tutaj o specjalnej możliwości rozgrywania meczów w ramach cross-play. Oznacza to, że gracze na komputerach będą mogli rozegrać mecz z zawodnikiem, który rozgrywa swoje mecze na konsoli do gier. Funkcja cross-play będzie dostępna na PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC oraz Google Stadia.

W grze FIFA 23 zobaczymy także nowy tryb jakim są mistrzostwa świata kobiet. Ponadto wiele mówi się o tym, że w późniejszym czasie ma zostać wydany specjalny dodatek do gry dotyczący Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Warto dodać, że w związku z tym do gry dodano takie reprezentacje jak Chorwacja, Maroko, Kamerun, Ghana, Tunezja i Senegal. Niestety, ale w nowej odsłonie gry najprawdopodobniej nie zobaczymy Interu Mediolan.

Oprócz powyższych zmian FIFA 23 będzie mogła zaoferować graczom zmiany w kontekście samej rozgrywki. Do gry wprowadzony ma zostać ulepszony system HYPERMOTION, a więc HYPERMOTION 2. Jest to technologia, która na bazie prawdziwych meczów będzie rozwijać poczucie naturalności podczas meczów wirtualnych.