Gry mobilneGry na konsoleOpis gierPC Gaming

Recenzja Little Misfortune, a więc dosyć interesującej gry fantasy

Uwielbiasz niepozorne, lecz wciągające gry przygodowe? W takim razie tytuł z 2019 roku, jakim jest Little Misfortune z pewnością może przypaść Ci do gustu. Gra fantasy, której producentem i wydawcą jest Killmonday Games ukazała się m.in. na platformy PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch, czy też urządzenia mobilne.

Statyczna gra z czarnym humorem

Czarny humor, nieubłagana władza losu nad tym, co się musi wydarzyć i mała dziewczynka odbierająca świat na swój własny sposób. Nie nauczona do końca czym jest życie i śmierć, co to dobro i zło, polegająca na narratorze opowieści, którym jest tajemniczy pan Głos. Czeka ją wiele wyborów, wiele różnych ścieżek i tylko jedna prowadząca do Nieskończonego Szczęścia dla niej i jej mamy.

Z naiwnością dziecka – jak to się potoczy?

Pannie Misfortune może brak trochę życiowego doświadczenia, ale właśnie dlatego ta opowieść jest tak ciekawa. Z jej młodości, braku pokory do świata i naiwności historia ta staje się niesamowicie zabawnym zbiegiem wielu dziwnych zdarzeń, których przyczyną jest tylko jej obecność. Panna ta po prostu sprowadza pecha na wszystko, czego się tknie, co jest w jej zasięgu, czym chciałaby się choć na chwilkę zachwycić.

Wszechobecny pech bohaterki

Pech – to właśnie jedna z tych historii, gdzie wszystko dzieje się po prostu źle, a jednak nasz bohater nie do końca to zauważa. Z czasem odrobinę dorasta i zaczyna powoli uświadamiać sobie, że wokół niego dzieją się dziwne rzeczy. Ale Panna Misfortune nie jest do końca świadoma swojej, niebezpiecznej dla wszystkich natury i to mimo wielu zdarzeń, które mogłyby otworzyć jej oczy.

Świetna narracja tworzy niesamowity klimat

Opowieść w grze jest jej najlepszą i najważniejszą cechą. Główne postacie tworzą doskonały zespół nieświadomego niczego dziecka, które przyjmuje życie takie, jakie jest i dorosłego narratora, który wie, jak to ma się skończyć, ale ukrywa nieprzyjemną prawdę niemal do samego finału.

Postacie, które zapadną w pamięci

Znajdziemy tu także kilka pobocznych postaci, które także odgrywają swoje istotne role w całej historii. Znajdziemy Śmierć, która idzie za panną Misfortune krok w krok, lisa, który wyprzedza ją w wykonywaniu wszystkich zadań. Innych, którzy kolejno umierają, czy też przechodniów w trupich maskach tworzących klimat całej dramatycznej opowieści.

Little Misfortune zdecydowanie jest grą dla dorosłego i inteligentnego gracza, który wychwyci wszelkie niuanse dialogowe. Nie bardzo polecana młodszym, których czarny humor i nasilenie złych zdarzeń może i powinno odstraszyć. Gra dostępna jest niemal na wszystkich platformach i urządzeniach, dlatego fani gier przygodowych z namiastką czarnego humoru powinny sprawdzić ten tytuł.

Powiązane teksty
AktualnościGry PCOpis gierPC GamingZapowiedzi premier

Krótka zapowiedź gry Ruined King: A League of Legends Story

Airship Syndicate Ruined King tworzy grę dla miłośników turowego systemu walki. Gracze będą…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsolePC GamingZapowiedzi premier

911 Operator, a więc gra imitująca operatora numeru alarmowego

Polskie studio Jutsu Games w 2017 roku wydało grę o niecodziennej fabule. Gra „911…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsoleGry PCZapowiedzi premier

Wielkimi krokami zbliża się premiera Farming Simulator 22

Wszyscy fani Farming Simulator nieubłaganie czekają na premierę nowej odsłony gry. Szczególnie…
Czytaj dalej