Recenzja Little Misfortune, a więc dosyć interesującej gry fantasy

Recenzja Little Misfortune, a więc dosyć interesującej gry fantasy

Uwielbiasz niepozorne, lecz wciągające gry przygodowe? W takim razie tytuł z 2019 roku, jakim jest Little Misfortune z pewnością może przypaść Ci do gustu. Gra fantasy, której producentem i wydawcą jest Killmonday Games ukazała się m.in. na platformy PC, Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch, czy też urządzenia mobilne.

Statyczna gra z czarnym humorem

Czarny humor, nieubłagana władza losu nad tym, co się musi wydarzyć i mała dziewczynka odbierająca świat na swój własny sposób. Nie nauczona do końca czym jest życie i śmierć, co to dobro i zło, polegająca na narratorze opowieści, którym jest tajemniczy pan Głos. Czeka ją wiele wyborów, wiele różnych ścieżek i tylko jedna prowadząca do Nieskończonego Szczęścia dla niej i jej mamy.

Z naiwnością dziecka – jak to się potoczy?

Pannie Misfortune może brak trochę życiowego doświadczenia, ale właśnie dlatego ta opowieść jest tak ciekawa. Z jej młodości, braku pokory do świata i naiwności historia ta staje się niesamowicie zabawnym zbiegiem wielu dziwnych zdarzeń, których przyczyną jest tylko jej obecność. Panna ta po prostu sprowadza pecha na wszystko, czego się tknie, co jest w jej zasięgu, czym chciałaby się choć na chwilkę zachwycić.

Wszechobecny pech bohaterki

Pech – to właśnie jedna z tych historii, gdzie wszystko dzieje się po prostu źle, a jednak nasz bohater nie do końca to zauważa. Z czasem odrobinę dorasta i zaczyna powoli uświadamiać sobie, że wokół niego dzieją się dziwne rzeczy. Ale Panna Misfortune nie jest do końca świadoma swojej, niebezpiecznej dla wszystkich natury i to mimo wielu zdarzeń, które mogłyby otworzyć jej oczy.

Świetna narracja tworzy niesamowity klimat

Opowieść w grze jest jej najlepszą i najważniejszą cechą. Główne postacie tworzą doskonały zespół nieświadomego niczego dziecka, które przyjmuje życie takie, jakie jest i dorosłego narratora, który wie, jak to ma się skończyć, ale ukrywa nieprzyjemną prawdę niemal do samego finału.

Postacie, które zapadną w pamięci

Znajdziemy tu także kilka pobocznych postaci, które także odgrywają swoje istotne role w całej historii. Znajdziemy Śmierć, która idzie za panną Misfortune krok w krok, lisa, który wyprzedza ją w wykonywaniu wszystkich zadań. Innych, którzy kolejno umierają, czy też przechodniów w trupich maskach tworzących klimat całej dramatycznej opowieści.

Little Misfortune zdecydowanie jest grą dla dorosłego i inteligentnego gracza, który wychwyci wszelkie niuanse dialogowe. Nie bardzo polecana młodszym, których czarny humor i nasilenie złych zdarzeń może i powinno odstraszyć. Gra dostępna jest niemal na wszystkich platformach i urządzeniach, dlatego fani gier przygodowych z namiastką czarnego humoru powinny sprawdzić ten tytuł.