Gry mobilneGry na konsoleGry PCOpis gierPC Gaming

Czy warto zagrać w tytuł Arise:A Simple Story?

W grudniu 2019 roku miała miejsce premiera gry Arise: A Simple Story. Sporo graczy wiązało z tym tytułem wielkie nadzieje na długo przed premierą. Obecnie minęło już trochę czasu od premiery gry, której producentem jest Picocolo Studio, a w akcji wydawniczej gry oprócz Piccolo Studio brał udział jeszcze Techland. Jak prezentuje się gra w rzeczywistości?

Koniec życia początkiem podróży

Dość powiedzieć, że ta opowieść zaczyna się na jej końcu. Tuż po pogrzebie głównego bohatera, który znalazł się w zaświatach. Budząc się w otoczeniu wielkiej, ośnieżonej góry, na której szczycie lśni piękne, ale nikłe światełko. Postanawia tam dotrzeć, zobaczyć co go spotka na końcu kolejnej wyprawy. Zaczyna się naprawdę ciekawie.

Podróż w wiecznym śnie

Arise: A Simple Story to łagodna, spokojna opowieść, przeplatająca historie z życia starca, rozciągająca się od trawiastych równin do wielkich szczytów. To casualowa gra z elementami platformowymi i zagadkami polegającymi w szczególności na manipulacji czasem. To przygoda, podróż w nieznane, niezbadane jeszcze rejony, ale tak przyjemna i swobodna, jakby odbywała się we śnie. W wiecznym śnie. Wielu graczy urzekł ten niespotykany zbyt często klimat, z kolei innych dosyć mocno odrzucił.

Opowieść obrazem i dźwiękiem

Co należy tak naprawdę robić w grze Arise: A Simple Story? Tutaj naszym zadaniem jest kolejno przechodzenie zadań platformowych i rozwiązywanie zagadek. Podróż do celu, którym jest szczyt ośnieżonej góry. A może i zrozumienie, kolekcjonowanie wspomnień, których czasem jesteśmy świadkami. To raczej samotna historia, z fabułą opowiadaną obrazem i dźwiękiem, samą drogą do celu, a także otoczeniem, w jakim się znajdujemy.

Tytuł wydany pod koniec 2019 roku z pewnością wyróżnia się przyjemną grafiką oraz trójwymiarowym światem. Gra Arise: A Simple Story jest ciekawą opowieścią, a miejscami chwyta za serce. Tutaj śmierć nie jest końcem historii, dopiero początkiem podróży. To ładna, ale nie najłatwiejsza opowieść. Gra, z którą powinno poradzić sobie dziecko, ale mimo wszystko raczej nie do końca stworzona z myślą o młodszych odbiorcach. W tytuł możemy zagrać zarówno na konsoli Nintendo, PlayStation, Xbox, jak i komputerze.

Powiązane teksty
AktualnościGry PCOpis gierPC GamingZapowiedzi premier

Krótka zapowiedź gry Ruined King: A League of Legends Story

Airship Syndicate Ruined King tworzy grę dla miłośników turowego systemu walki. Gracze będą…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsolePC GamingZapowiedzi premier

911 Operator, a więc gra imitująca operatora numeru alarmowego

Polskie studio Jutsu Games w 2017 roku wydało grę o niecodziennej fabule. Gra „911…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsoleGry PCZapowiedzi premier

Wielkimi krokami zbliża się premiera Farming Simulator 22

Wszyscy fani Farming Simulator nieubłaganie czekają na premierę nowej odsłony gry. Szczególnie…
Czytaj dalej