Czy warto zagrać w tytuł Arise:A Simple Story?

Czy warto zagrać w tytuł Arise:A Simple Story?

W grudniu 2019 roku miała miejsce premiera gry Arise: A Simple Story. Sporo graczy wiązało z tym tytułem wielkie nadzieje na długo przed premierą. Obecnie minęło już trochę czasu od premiery gry, której producentem jest Picocolo Studio, a w akcji wydawniczej gry oprócz Piccolo Studio brał udział jeszcze Techland. Jak prezentuje się gra w rzeczywistości?

Koniec życia początkiem podróży

Dość powiedzieć, że ta opowieść zaczyna się na jej końcu. Tuż po pogrzebie głównego bohatera, który znalazł się w zaświatach. Budząc się w otoczeniu wielkiej, ośnieżonej góry, na której szczycie lśni piękne, ale nikłe światełko. Postanawia tam dotrzeć, zobaczyć co go spotka na końcu kolejnej wyprawy. Zaczyna się naprawdę ciekawie.

Podróż w wiecznym śnie

Arise: A Simple Story to łagodna, spokojna opowieść, przeplatająca historie z życia starca, rozciągająca się od trawiastych równin do wielkich szczytów. To casualowa gra z elementami platformowymi i zagadkami polegającymi w szczególności na manipulacji czasem. To przygoda, podróż w nieznane, niezbadane jeszcze rejony, ale tak przyjemna i swobodna, jakby odbywała się we śnie. W wiecznym śnie. Wielu graczy urzekł ten niespotykany zbyt często klimat, z kolei innych dosyć mocno odrzucił.

Opowieść obrazem i dźwiękiem

Co należy tak naprawdę robić w grze Arise: A Simple Story? Tutaj naszym zadaniem jest kolejno przechodzenie zadań platformowych i rozwiązywanie zagadek. Podróż do celu, którym jest szczyt ośnieżonej góry. A może i zrozumienie, kolekcjonowanie wspomnień, których czasem jesteśmy świadkami. To raczej samotna historia, z fabułą opowiadaną obrazem i dźwiękiem, samą drogą do celu, a także otoczeniem, w jakim się znajdujemy.

Tytuł wydany pod koniec 2019 roku z pewnością wyróżnia się przyjemną grafiką oraz trójwymiarowym światem. Gra Arise: A Simple Story jest ciekawą opowieścią, a miejscami chwyta za serce. Tutaj śmierć nie jest końcem historii, dopiero początkiem podróży. To ładna, ale nie najłatwiejsza opowieść. Gra, z którą powinno poradzić sobie dziecko, ale mimo wszystko raczej nie do końca stworzona z myślą o młodszych odbiorcach. W tytuł możemy zagrać zarówno na konsoli Nintendo, PlayStation, Xbox, jak i komputerze.