Zaskakujący tytuł na rynku gier, a więc Afterparty

Zaskakujący tytuł na rynku gier, a więc Afterparty

W 2019 roku swoją premierę miała gra, która do dzisiaj nosi się szerokim echem wśród wielu społeczności. Mało kto wyobrażał sobie, że powstanie gra, w której będzie piło się alkohol żeby wygrać. I to z nie byle kim, ponieważ z diabłem. Gra z 2019 roku, której producentem oraz wydawcą jest Night School Studio ukazała się na platformy Windows, macOS, PlayStation, Nintendo oraz Xbox.

Konkurs jedyny w swoim rodzaju

Omawiana gra, a więc Afterparty to typowa przygodówka z dużą dawką kwestii dialogowych i zagadek. Stworzona przez twórców znanego Oxenfree. Ta pozycja tym razem przenosi gracza w zaświaty, do których niezbyt mu było śpieszno. Aby się stamtąd wyrwać, należy wykonać trudne, ale nie niemożliwe zadanie, bijąc Szatana w konkursie picia alkoholu.

Ciekawe wyzwania alkoholowe w grze

Opracowane w dwuwymiarowej grafice, Afterparty, to gra pełna dobrego humoru, choć czasem o szatańskim wydźwięku. Przenosi nas do świata zmarłych, którym nie spieszy się na wieczne potępienie. Jest jednak ratunek i możliwość na powrót do świata żywych, ale tylko pod jednym warunkiem. Trzeba najpierw pokonać samego Diabła w konkursie picia alkoholu. Wpierw musimy dostać się na jego prywatną imprezę i wyzwać go na pojedynek.

Trudni przeciwnicy na naszej drodze

W Afterparty odnajdujemy się w świecie umarłych tworzonym na wzór wielu różnych wierzeń. Stąd czasami mamy wrażenie, że niektóre fragmenty gry są nam skądś znane. Przenosimy się pomiędzy tymi inspiracjami, zawsze w centrum, znajdując odpowiedni przybytek w postaci baru. Tam wykonujemy misje i zadania, gromadzimy przedmioty i wyzywamy do walki na drinki oponentów z najtwardszymi głowami. Gra dzięki swojej ciągłej zmienności dostarcza nam wielu wrażeń podczas rozgrywki.

Twarda, miękka głowa

Jednym z naszych zadań jest odpowiednie dobranie trunków dla każdej z naszych dwóch postaci. W zależności od rodzaju napitku, różne będą działania pożądane lub niepożądane na pijącą postać. Dlatego podczas każdego kolejnego ruchu musimy wykazywać się starannym i przemyślanym działaniem. Nie ma tutaj miejsca na przypadki, ponieważ po prostu każdy nieprzemyślany ruch może się dla nas skończyć wręcz bardzo źle. Zresztą po pierwszych chwilach spędzonych z tym tytułem na pewno to zauważymy.

Na zakończenie nie zdecydujemy się na wystawienie konkretnej oceny dla tego tytułu. Musimy pamiętać, że ta gra skierowana jest do specyficznej grupy osób, które oczekują lekkiej gry, która uprzyjemni im wolny czas. Musimy jednak zaznaczyć, że Afterparty zostało zrealizowane w przyjemnej oprawie i w ciekawym temacie. Jest zdecydowanie wyróżniającą się pozycją na rynku gier. Polecane powinno być szczególnie tym, którzy chcą dobrze spędzić czas, zabawić się i poprawić sobie humor.