Premiera gry FIFA 22 za nami. Co warto wiedzieć o nowej odsłonie gry?

Premiera gry FIFA 22 za nami. Co warto wiedzieć o nowej odsłonie gry?

W piątek 1 października 2021 roku nastąpiła premiera gry FIFA 22. Wszyscy gracze od samego rana rozgrywają już pierwsze mecze w nowej odsłonie FIFY. Pierwsze opinie użytkowników oraz ekspertów na temat gry są bardzo dobre. Co dokładnie warto wiedzieć na temat nowej FIFY 22?

Premiera gry FIFA 22 w pigułce

Nowa odsłona popularnej gry piłkarskiej od EA Sports, a więc FIFA 22 dostępna jest na platformy PC, PS5 i Xbox Series X/S, a także na PS4 i Xbox One oraz Nintendo Switch. Warto dodać, że wszystkie udoskonalenia oraz usprawnienia dostępne będą jedynie dla graczy, którzy grają na konsolach PS5 oraz Xbox Series X/S.

Zainteresowani gracze mogą nabyć nowy tytuł piłkarski zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internetowe platformy. Ile kosztuje nowa FIFA 22? Tutaj oczywiście można zauważyć liczne rozbieżności. Cena nowej gry zaczyna się od 210 zł na platformy PC, przez około 240 zł na platformy PS4 i Xbox One, a kończąc na około 280 zł na konsole najnowszych generacji.

Najważniejsze nowości w grze FIFA 22

Większość graczy na pewno z niecierpliwością czeka, aby w końcu po raz pierwszy zapoznać się z wszelkimi nowinkami, które czekają na nas w nowej odsłonie gry. I naprawdę pod tym względem można gracze mogą być usatysfakcjonowani. W grze poprawiono zarówno fizykę rozgrywki podczas meczów, jak i dodano sporo usprawnień w poszczególnych trybach gry.

Przede wszystkim w grze pojawiły się nowe kluby i stadiony. Taką drużyną jest m.in. doskonale wszystkim znany HJK Hajduk Split. Oprócz tego w trybie VOLTA pojawiło się sporo nowych mini gier. Nie mogło zabraknąć usprawnień także w najważniejszym dla producentów trybie, a więc FIFA Ultimate Team. Tutaj pojawią się nowe karty tzw. Bohaterów. Są to karty piłkarzy, którzy w historii piłki nożnej wyróżnili się jakimiś specjalnymi zachowaniami lub dokonaniami. Wśród kart znajdzie się m.in. karta Jerzego Dudka, który trafił tutaj z powodu swojego legendarnego już zachowania w bramce finału Ligi Mistrzów w 2005 roku. Karta polskiego bramkarza jest w nowej grze określana jako „Dudek Dance”.

Sporo zmian można zauważyć także w najważniejszym aspekcie rozgrywki, a więc fizyce gry. Tutaj na pierwszy rzut oka można zauważyć bardziej realistyczne ruchy zawodników. Teraz podczas spotkań będą oni między sobą rozmawiać. Ponadto ich zachowanie oraz kontakty z innymi piłkarzami uległy znacznym modyfikacjom. Warto również zaznaczyć, że producenci podobno sporą uwagę poświęcili także temu, aby usprawnić zachowanie i interwencje bramkarzy. W kontekście grafiki gry FIFA 22, warto wspomnieć o HyperMotion. Jest to nowość w grze, dzięki której aspekty graficzne wzniesiono na jeszcze wyższy poziom.