Bionic Commando, a więc kultowa gra na konsole NES

Bionic Commando, a więc kultowa gra na konsole NES

Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach bardzo chętnie cofa się do przeszłości i oddaje się rozrywce przy najlepszych tytułach gier dawnych lat. Jedną z takich pozycji, do których na pewno warto wrócić jest Bionic Commando. Gra powstała w 1988 roku, a jest stworzona w oparciu o grę o tym samym tytule, która powstała rok wcześniej. Producentem oraz wydawcą gry jest Capcom.

Opis gry Bionic Commando

Bionic Commando na konsole NES (Nintendo Entertainment System) miał swoją światową premierę 20 lipca 1988 roku w Japonii. Grę stworzyła i wydała legendarna firma jeśli chodzi o konsolę Nintendo, a więc firma Capcom. W grze sterujemy zmodyfikowanym genetycznie bohaterem, który ma ocalić świat. Oprócz mechanicznej ręki, którą posiada główna postać, mamy też do wybory dużo innych broni. Warto zaznaczyć, że gra wraz z pokonywaniem kolejnych jej częsci, pozwala graczowi się rozwijać. Po prostu im dalej zajdziemy w grze, tym potężniejsze bronie dostajemy na wyposażenie.

Kultowa gra tamtych czasów

Jak na tamte lata (1988) gra prezentuje się dosyć ciekawie. W grze widzimy bohatera z boku i w taki sposób przechodzimy z misji do misji, w których chodzi o eliminację przeciwników, znalezienie czegoś oraz raz na jakiś czas pokonanie silniejszego przeciwnika. Grafika oraz muzyka są na dobrym poziomie jak na standardy tamtych lat. Bionic Commando jest znaną grą wśród graczy starszej daty. Gra odniosła spory sukces, a po latach doczekała się odświeżonej i unowocześnionej wersji na komputery i konsole nowszej generacji. Nowa odsłona gry została wydana na PC, konsole PS3 oraz Xbox 360 w 2009 roku pod tym samym tytułem. Każdy kto pragnie cofnąć się w czasie i przekonać się jak wyglądały gry tamtych czasów, koniecznie powinien zagrać w ten tytuł. Z pewnością zadowoleni będą także Ci, którzy lubią gry z dużą ilością akcji, której w Bionic Commando naprawdę nie braknie.