Kolejne opóźnienie premiery – tym razem „Marvel’s Avengers” na PS5 i Xbox Series X/S

Kolejne opóźnienie premiery – tym razem „Marvel’s Avengers” na PS5 i Xbox Series X/S

Kolejna informacja o opóźnionej premierze w ostatnim czasie. Tym razem sprawa dotyczy przesunięcia terminu wydania „Marvel’s Avengers” w wersji na nowe konsole PS5 oraz Xbox Series X/S.

Wiadomość ta z pewnością to niemiłe zaskoczenie dla fanów i wiernych graczy. Miłośnicy gier z uniwersum Marvela dołączają do grona tych, którzy muszą uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na premierę kolejnego tytułu ze swoimi ulubionymi bohaterami.

O przesunięciu pierwotnej daty premiery poinformowali wydawcy. Odpowiedzialne za grę firmy Square Enix oraz Crystal Dynamics przekazały wiadomość, że najnowsza produkcja w wersji na konsole nowej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S wejdzie do sprzedaży dopiero w przyszłym 2021 roku. Informacja jest lakoniczna nie zawiera konkretnej daty. Jak podali twórcy, powodem jest chęć możliwie jak najlepszego dopracowania nowego tytułu pod każdym względem i dostosowanie go nowych urządzeń. Wyjaśnienie jest standardowe i brzmi niemal identycznie jak w innych podobnych sytuacjach.

Dla równowagi warto wspomnieć też o dobrej informacji. Ucieszy ona z pewnością tych, którzy posiadają już ten tytuł w swojej kolekcji ale używają starszych platform. Otóż takie osoby za darmo otrzymają możliwość aktualizacji gry do wersji na PlayStation 5 lub Xbox Series X/S.

Gra „Marvel’s Avengers” jest już co prawda dostępna na nowy sprzęt Sony oraz Microsoftu i można już jej używać mając tegoroczną konsolę. Jest to jednak możliwe wyłącznie na zasadach wstecznej kompatybilności co sprawia, że spora część ulepszeń jest zwyczajnie niedostępna. Dodatkowo w komunikacie wyraźnie zaznaczono, że zapowiadane dwie nowe postacie, Hawkeye i Kate Bishop, które pierwotnie też miały zadebiutować jesienią też nie pojawią się w spodziewanym terminie.