Kate Bishop w „Marvel’s Avengers” już niedługo

Kate Bishop w „Marvel’s Avengers” już niedługo

Niejeden fan Marvela i miłośnik gier z tego komiksowego uniwersum zastanawia się kiedy jedna z bohaterek, Kate Bishop, trafi w końcu do nowej produkcji „Marvel’s Avengers”. Szef studia Crystal Dynamics zdradził informację na ten temat.

Zapowiedź dodania do pierwotnej wersji gry aktualizacji i udoskonaleń pojawiła się niedługo po premierze. Dość szybko okazało się, że nowa wspólna propozycja Crystal Dynamics i Square Enix wbrew oczekiwaniom zaczyna tracić zainteresowanie graczy. Moment premiery był szczytem popularności a wraz z upływem kolejnych tygodni zainteresowanie graczy malało w zastraszającym tempie. Statystyki dosłownie topniały w oczach co dało twórcom do myślenia i zaczęła się burza mózgów nad tym, jak przyciągnąć grających na dłużej.

Opinie i recenzje

Start gry był dość udany i wielu recenzentów doceniło starannie dopracowaną oprawę oraz wciągającą fabułę z różnymi bohaterami. Jednakże pochlebne opinie odnosiły się głównie do wersji solowej podczas gdy opcja sieciowa wypadła w oczach krytyków dużo słabiej. Zauważyli oni smutny fakt, że w „Marvel’s Avengers” brakuje elementów przyciągających na dłuższy czas uwagę i zainteresowanie graczy. Skutki tego są doskonale widoczne po lecących w dół statystykach z każdym kolejnym tygodniem.

Atrakcyjne nowe dodatki

Jedną z opcji mogących rozwiązać problem mają być kolejne aktualizacje uzupełniające oryginalną wersję o cenne i atrakcyjne dodatki. Wśród nich ma się znaleźć nowa dodana do gry postać Kate Bishop. Twórcy chcą, żeby stanowiła ona dużą wartość dodaną, dlatego też prace nad nią trwają. Nie chcą bowiem ograniczać się do samej tylko postaci. Stąd też wynika powstałe opóźnienie. Jak poinformował Scot Ames szef studia Crystal Dynamics pracującego nad dodatkami dodatek z nową postacią ma się pojawić jeszcze w bieżącym roku. Na pewno to pokrzepiło część graczy obawiających się, że będą musieli długo na nią czekać. Gracze mają otrzymać pełny zestaw z Kate Bishop wraz z całą jej historią. Dodatek umożliwi zarówno grę w pojedynkę jak i sieciowo w trybie kooperacji. W opowieści bohaterka zostanie przedstawiona zarówno znanym Avengersom ale też i całej reszcie świata.

Gra „Marvel’s Avengers” aktualnie jest dostępna w wersji na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. W bliżej nieokreślonej nieodległej przyszłości tytuł ten otrzymać ma aktualizacje do pracy na nowych konsolach.