Opis gier

Jak prezentuje się gra Minecraft: Dungeons?

Minecraft: Dungeons to spin-off osadzony w vokselowym świecie Minecrafta. Gra urozmaicona fabułą, zadaniami, walką, gdzie naszym celem jest pokonanie złego Arch-Illagera, który wraz ze swoją armia potworów wyruszył na podbój świata. Jest to udany projekt, który najbardziej podoba się wszystkim graczom, podczas gdy prowadzą oni rozgrywkę w trybie współpracy.

Unikalne postacie w mundurkach

Wielu graczom niewątpliwie podobają się Vokselowe podziemia. W grze jaką jest Minecraft: Dungeons pod tym aspektem naprawdę wszystko zostało dopracowane. Co więcej wiele osób nie może wyjść z podziwu, że mimo silnego nacechowania RPG wieloma elementami z tego gatunku, to mimo wszystko nie znajdziemy tu np. klas postaci. Nasze umiejętności bojowe zależą bowiem od ubioru, jaki obecnie nosimy. Będąc więc w szatach wojownika, zwiększają się nasze statystyki bojowe. Oczywiście działa to podobnie w kontekście innych ubiorów, mianowicie przyodziewając szatę maga, jesteśmy w stanie rzucać zaklęcia.

Przedmioty i artefakty w grze

W grze jaką jest Minecraft: Dungeons bardzo ważnym elementem rozgrywki są artefakty, które gracz może używać. Wśród przedmiotów, które pomagają nam w walce, znajdujemy artefakty wielkiej mocy, czy też takie, które skutecznie zwiększają nasze statystyki. Oprócz tego znajdziemy także szmaragdy, które są swoistą walutą, dzięki którym możemy zakupić inne wartościowe elementy wyposażenia u wielu porozrzucanych po mapach świata i chętnych do handlu kupców.

Gracz niczym małe dziecko

Minecraft: Dungeons jest osadzone w świecie fantasy, a także zostało przedstawione w rzucie izometrycznym. Przemierzanie podziemi odbywa się pieszo, a dopracowana pod wieloma względami walka sprawia wielką frajdę. Dodatkowo obecna w rozgrywce vokselowa grafika powoduje, że czujemy się jak małe dzieci, przemierzając podziemia i walcząc z hordami oponentów, zbierając przedmioty, artefakty, uzupełniając wyposażenie i dbając o to, by żaden z naszych sprzymierzeńców nie został bez wsparcia całej drużyny.

Czy warto zagrać w grę Minecraft: Dungeons?

Mając na uwadze to, że gra została stworzona przez deweloperów z Mojang AB, to na pewno warto mimo wszelkich opinii, recenzji oraz opisów, chociaż raz odpalić ten tytuł i wypróbować go osobiście. Z pewnością w tej barwnej vokselowej stylistyce z wieloma efektami specjalnymi towarzyszącymi starciom znajdziemy coś, co pozwoli nam rozkoszować się rozgrywką przed dłuższy czas. Gra pozwala na zabawę w pojedynkę, jak i w maksymalnie czteroosobowych zespołach. To gra przygodowa, która polecana jest przede wszystkim młodszym graczom, ale powinna też stanowić świetne uzupełnienie kolekcji rodzinnych gier wideo.

Powiązane teksty
AktualnościGry PCOpis gierPC GamingZapowiedzi premier

Krótka zapowiedź gry Ruined King: A League of Legends Story

Airship Syndicate Ruined King tworzy grę dla miłośników turowego systemu walki. Gracze będą…
Czytaj dalej
Gry na konsoleGry PCOpis gier

Yes, Your Grace, a więc gra strategiczna dla najbardziej wymagających

Yes, Your Grace to gra wideo wydana w 2020 roku przed producenta Brave At Night oraz wydawcę No…
Czytaj dalej
Gry na konsoleGry PCOpis gier

Rebel Inc: Escalation - czy warto wypróbować ten tytuł?

Gry strategiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Gracze lubią zatracić się w…
Czytaj dalej