Jak prezentuje się gra Minecraft: Dungeons?

Jak prezentuje się gra Minecraft: Dungeons?

Minecraft: Dungeons to spin-off osadzony w vokselowym świecie Minecrafta. Gra urozmaicona fabułą, zadaniami, walką, gdzie naszym celem jest pokonanie złego Arch-Illagera, który wraz ze swoją armia potworów wyruszył na podbój świata. Jest to udany projekt, który najbardziej podoba się wszystkim graczom, podczas gdy prowadzą oni rozgrywkę w trybie współpracy.

Unikalne postacie w mundurkach

Wielu graczom niewątpliwie podobają się Vokselowe podziemia. W grze jaką jest Minecraft: Dungeons pod tym aspektem naprawdę wszystko zostało dopracowane. Co więcej wiele osób nie może wyjść z podziwu, że mimo silnego nacechowania RPG wieloma elementami z tego gatunku, to mimo wszystko nie znajdziemy tu np. klas postaci. Nasze umiejętności bojowe zależą bowiem od ubioru, jaki obecnie nosimy. Będąc więc w szatach wojownika, zwiększają się nasze statystyki bojowe. Oczywiście działa to podobnie w kontekście innych ubiorów, mianowicie przyodziewając szatę maga, jesteśmy w stanie rzucać zaklęcia.

Przedmioty i artefakty w grze

W grze jaką jest Minecraft: Dungeons bardzo ważnym elementem rozgrywki są artefakty, które gracz może używać. Wśród przedmiotów, które pomagają nam w walce, znajdujemy artefakty wielkiej mocy, czy też takie, które skutecznie zwiększają nasze statystyki. Oprócz tego znajdziemy także szmaragdy, które są swoistą walutą, dzięki którym możemy zakupić inne wartościowe elementy wyposażenia u wielu porozrzucanych po mapach świata i chętnych do handlu kupców.

Gracz niczym małe dziecko

Minecraft: Dungeons jest osadzone w świecie fantasy, a także zostało przedstawione w rzucie izometrycznym. Przemierzanie podziemi odbywa się pieszo, a dopracowana pod wieloma względami walka sprawia wielką frajdę. Dodatkowo obecna w rozgrywce vokselowa grafika powoduje, że czujemy się jak małe dzieci, przemierzając podziemia i walcząc z hordami oponentów, zbierając przedmioty, artefakty, uzupełniając wyposażenie i dbając o to, by żaden z naszych sprzymierzeńców nie został bez wsparcia całej drużyny.

Czy warto zagrać w grę Minecraft: Dungeons?

Mając na uwadze to, że gra została stworzona przez deweloperów z Mojang AB, to na pewno warto mimo wszelkich opinii, recenzji oraz opisów, chociaż raz odpalić ten tytuł i wypróbować go osobiście. Z pewnością w tej barwnej vokselowej stylistyce z wieloma efektami specjalnymi towarzyszącymi starciom znajdziemy coś, co pozwoli nam rozkoszować się rozgrywką przed dłuższy czas. Gra pozwala na zabawę w pojedynkę, jak i w maksymalnie czteroosobowych zespołach. To gra przygodowa, która polecana jest przede wszystkim młodszym graczom, ale powinna też stanowić świetne uzupełnienie kolekcji rodzinnych gier wideo.