Gry na konsoleGry PCOpis gier

Recenzja gry Yaga, a więc tytułu inspirowanego słowiańskim folklorem

Yaga to gra typu RPG wydana w październiku 2019 roku na PC oraz konsole Xbox, PlayStation i Nintendo. Jest ona bardzo mocno inspirowana słowiańskim folklorem. Gracz podczas rozgrywki wciela się w postać jednorękiego kowala, któremu przyświeca naprawdę spory pech. Pewnego razu otrzymuje on zlecenie od cara. Jak podoła temu zadaniu? Producentem gry jest studio Breadcrumbs Interactive, z kolei wydawcą gry jest Versus Evil.

W staro pogańskim świecie baśni

Pogańskie wierzenia, prastare i wredne wiedźmy, kochające babcie, które pragną zawsze jak najlepiej oraz nieudolni władcy, którzy zlecają nam zadania nie do wykonania. A co najgorsze, okazuje się, że mimo wszelkich wysiłków, pech nie chce nas opuścić. Tak prezentuje się w skrócie Yaga, dwuwymiarowa gra action RPG, która przenosi graczy w świat staro słowiańskich wierzeń i tamtejszy folklor.

Główny bohater, a więc pechowiec nad pechowcami

Wcielając się w rolę Iwana – kowala, który w swoim chyba najbardziej pechowym dniu stracił dłoń, zabieramy się za wykonywanie zadań, dla niezależnych postaci. Znajdujemy je w każdej mieścinie i w każdym odwiedzanym przez nas zakątku słowiańskiego świata. Ponadto – prócz pobocznych aktywności, skupiamy się na głównym wątku, który prowadzi nas od jednego zagrożenia w kolejne.

Sprzęt, crafting i wyprawy

Walcząc przy pomocy młotów kowalskich, którymi mocno i celnie rzucamy w przeciwników, torujemy sobie drogę przez niebezpieczne lasy. W przerwach między wyprawami i zadaniami zajmujemy się planowaniem kolejnej misji. Przygotowujemy sobie sprzęt i coraz to nową i bardziej wymyślną broń. Używamy talizmanów, by zdobyć dla siebie przychylność niebios oraz aby zwiększyć swoje umiejętności. Niestety im częściej wystawiamy swoje szczęście na próbę i im częściej posługujemy się sztuczkami, tym większa szansa, że wreszcie los się od nas odwróci i pokaże, na co naprawdę go stać.

Z dużą dawką dobrego humoru

Yaga to świetna opowieść przedstawiona z dobrym humorem. Co rusz sprawdza nasze zdolności w walce i umiejętności toczenia rozmów z niezależnymi postaciami. Fabuła gry jest naprawdę ciekawa i dosyć wciągająca. Szczególnie, gdy czasem można też się nieco potargować o swoje, zanim damy się znów wkopać w kolejną misję nie do wykonania. Warto też posłuchać starej babci, która jednak wciąż myśli tylko o zaślubinach swojego kochanego kowala.

Powiązane teksty
AktualnościGry PCOpis gierPC GamingZapowiedzi premier

Krótka zapowiedź gry Ruined King: A League of Legends Story

Airship Syndicate Ruined King tworzy grę dla miłośników turowego systemu walki. Gracze będą…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsolePC GamingZapowiedzi premier

911 Operator, a więc gra imitująca operatora numeru alarmowego

Polskie studio Jutsu Games w 2017 roku wydało grę o niecodziennej fabule. Gra „911…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsoleGry PCZapowiedzi premier

Wielkimi krokami zbliża się premiera Farming Simulator 22

Wszyscy fani Farming Simulator nieubłaganie czekają na premierę nowej odsłony gry. Szczególnie…
Czytaj dalej