GadżetyKonsoleVirtual Reality

Technologia DualSense w padach od Sony. Czy naprawdę robi różnicę?

Technologia DualSense w padach od Sony, które premierę miały wraz z pojawieniem się na rynku nowych konsol PS 5, z pewnością zaskoczyła wielu graczy. Dzięki niej gracze na własnej skórze mogą poczuć złe warunki atmosferyczne podczas rozgrywki, a niektóre osoby twierdzą nawet, że doskonale czują mokrą jezdnię podczas grania w wyścigówki. Czy technologia DualSense naprawdę jest tak rewolucyjna?

Kontrolery od Sony z technologią Dual Sense

Wszyscy gracze z pewnością chcieliby odczuwać jak najwięcej wrażeń oraz emocji podczas rozgrywki. Jeszcze kilka lat temu wprowadzenie Kinectu wydawało się bardzo rewolucyjne. Tym razem jednak ekipa Sony posunęła się o krok dalej i postanowiła wprowadzić nowoczesną technologię do swoich padów. Wszystko za sprawą nad wyraz realistycznych wrażeń sensorycznych. Gracze na własnej skórze mogą poczuć grę, w którą grają. W taki sposób niewątpliwie zaciera się granica pomiędzy wirtualnym światem na ekranie, a osobą trzymającą pada i uczestniczącej w rozgrywce. Tak innowacyjne rozwiązanie udało się zastosować dzięki dwóm elementom. Mowa o haptykach oraz adaptacyjnych triggerach. Więcej o nich powiedzieli najważniejszy projektanci z Insomniac Games Mike Daly oraz Toshimasa Aoki, a więc dyrektor produktu w SIE.

Jak na technologię DualSense zareagowali gracze?

Czy gracze rzeczywiście odczuwają wprowadzoną technologię DualSense w nowych padach od Sony? Większość graczy podkreśla, że rzeczywiście coś jest na rzeczy. Wrażenia dotykowe zmieniają się w zależności od sytuacji, która dzieje się w grze i przedstawiona jest na ekranie. W ten sposób gracze mogą zauważyć zmiany w odbieraniu gry chociażby przez zmieniające się natężenie oraz rodzaj wszelkich bodźców. Wydaje się, że mimo wszystko należałoby spróbować zagrać na nowym padzie osobiście, aby móc wyrobić sobie swoje zdanie na ten temat.

Powiązane teksty
AktualnościKonsole

Zamknięcie PlayStation Store na PS 3, PS Vita i PSP

Sony oficjalnie zapowiedziało zamknięcie cyfrowego sklepu PlayStation Store na starszych konsolach…
Czytaj dalej
GadżetyZapowiedzi premier

Hot Toys zapowiedziało figurkę z gry Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Dla miłośników uniwersum Marvela ta informacja będzie nie lada gratką. Firma Hot Toys…
Czytaj dalej
Konsole

Nintendo Switch dalej z sukcesami

Nintendo Switch w całym październiku zanotowało znaczący, wręcz skokowy wzrost sprzedaży na…
Czytaj dalej