Firma Sega zapowiedziała Total War: Rome Remastered

Firma Sega zapowiedziała Total War: Rome Remastered

W dniu 25 marca Firma Sega ogłosiła Total War: Rome Remastered, czyli odnowioną wersję kultowej strategii z roku 2004. Jak podaje producent na ponowny podbój Rzymu, możemy ponownie wyruszyć już 29 kwietnia. 

Co skłoniło producenta do wydania kolejnej serii z Total War?

W tym roku obchodzone jest dwudziestolecie serii Total War, w związku z tym firma postanowiła odświeżyć grę. To właśnie seria Total War miała ogromny wpływ na sukces całej marki. Wydana w 2004 roku Rome Total War przesądziła o jej sukcesie i pozwoliła studiu Creative Assembly tworzyć kolejne strategie. Wydawca doszedł do wniosku, że dwudziestolecie powstania Total War to właśnie najlepszy moment na to, aby przypomnieć wszystkim młodym graczom o jej początkach. Dzięki jego decyzji doszło do współpracy z Feral Interactive, która pomaga w realizacji Total War: Rome Remastered. 

Co zmieni się w nowej wersji Total War?

Nowa wersja gry ma zostać odrestaurowana wraz z dodatkami Aleksander i Barbarian Invasion. Gra ma zostać odnowiona i dostosowana do obecnych czasów, jednak przy zachowaniu jej pierwotnej struktury. W grze mają pojawić się nowe postacie oraz elementy składające się na pola bitew. Wszystko to ma się ukazać w nowej rozdzielczości 4K. Ponadto mają zostać ulepszone mapy taktyczne i kontekstowe, które mają ułatwić orientację w czasie różnych starć i pojedynków. W grze pojawi się też bardzo dużo nowości, z którymi wcześniej gracze nie mieli do czynienia. Między inny zostanie ulepszona o 16 nowych funkcji i dodatkowe typy agentów oraz kupców. Gracze w czasie gry będą mogli ich wykupić, tworząc przy tym rozległe sieci handlowe. 

Gra Total War jest grą, w którą może grać jednocześnie kilka osób?

Gra będzie tak skonstruowana, aby każdy bez ograniczeń mógł w nią grać. Dzięki ustawieniom można ją odpowiednio dostosować dla osób z dysleksją. Oprócz tego podczas gry będzie możliwość skorzystania z samouczka oraz licznych porad na start i wpisów encyklopedycznych, które ułatwią rozpoczęcie zabawy. Dużym plusem będzie wprowadzenie trybu wieloosobowego, dzięki temu gracze będą mogli zmierzyć się ze sobą nawzajem. Już teraz możesz złożyć zamówienie przedpremierowo bezpośrednio na stronie Creative Assembly lub w sklepie Feral Interactive.