Nadciąga premiera GRID Legends

Nadciąga premiera GRID Legends

Gry samochodowe zawsze znajdują masę miłośników. Tak jest nie tylko z serią Forza Horizon oraz Need for Speed. Również seria GRID przyciąga zainteresowanie sporej ilości graczy. Już 24 lutego 2022 roku odbędzie się oficjalna premiera GRID Legends. Tytuł ukaże się na PC, PS4, PS5, XONE oraz XSX.

Nowy tytuł od studia Codemasters

Producenci Codemasters podobno przyszykowali dla graczy naprawdę wyjątkową grę wyścigową. Czy tak będzie w rzeczywistości? O tym przekonamy się już w dniu premiery. Jak już wiemy, ostatnimi czasy studio Codemasters zostało wykupione przez popularną firmę Electronics Arts Inc., co oznacza, że ta seria GRID będzie pierwszą serią właśnie pod tą marką. Przypomnijmy, że GRID Legends światło dzienne ujrzy 24 lutego 2022 roku.

Fabuła GRID Legends

Osoby, które miały okazję zagrać w poprzednie części GRIDa na pewno doceniają tryb fabularny w tej grze. I podobnie powinno być i tym razem, gdyż tutaj twórcy ponownie zapowiedzieli, że w grze pojawią się filmowe przerywniki. Będą to aktorskie filmy stworzone na potrzeby trybu fabularnego. Całość będzie stylizowana na rzeczywisty dokument. Z każdym kolejnym etapem trybu fabularnego będziemy poznawać kolejne postaci znane z profesjonalnych wyścigów, a każda osobowość będzie na pewno wzbudzać ciekawość u graczy.

Oprócz gry fabularnego gra oferuje również klasyczny tryb kariery. Tam możemy wczuć się w prawdziwego kierowcę i możemy kupować samochody, startować w wyścigach i wiele więcej. Gracze będą mieli okazję wykorzystać również edytor zawodów, a stworzone zawody będzie można udostępniać całej społeczności graczy.

Kilka słów o mechanice GRID Legends

Teraz warto kilka słów powiedzieć o tym, co graczy interesuje najbardziej – mechanika gry. Tutaj twórcy ponownie postawili na sprawdzony już model jazdy, a więc zręcznościówkę i symulację, na co mówi się po prostu arcade. Podczas wyścigów na pewno nie będziemy mogli narzekać na brak akcji. Poruszanie się pojazdem może wydawać się proste, ale tylko z pozoru. Z kolei towarzysze w wyścigu, a więc sztuczna inteligencja sterująca innymi samochodami ma momenty, kiedy zachowuje się nieprzewidywalnie i agresywnie, co na pewno urozmaici wyścigi na torze.