Czy już wkrótce ujrzymy nową część serii Assassin’s Creed?

Czy już wkrótce ujrzymy nową część serii Assassin’s Creed?

W mediach krążą głosy o rzekomych pracach nad nową częścią Assassin Creed. Wytwórnia Ubisoft najprawdopodobniej rozpoczęła pracę nad nowym tytułem, którego robocza nazwa to „Rift”. Co ciekawe, mówi się o przywróceniu do rozgrywki elementów, które niegdyś były kultowe dla graczy, a więc skradanie się i spokojny świat dookoła.

Premiera Assassin Creed na przełomie 2022/2023?

Od lat seria Assassin’s Creed zdobywa uznanie graczy na całym świecie. W ostatnim czasie w sieci pojawiły się plotki od redakcji Bloomberg, która zamieściła informację o pracach nad projektem o nazwie „Rift”. Ponoć jest to tytuł, który ma ukazać się już na przełomie 2022/2023. Gracze najprawdopodobniej będą mieli okazję zagrać znanym już z Valhalli Basimem. Ma to być nawiązanie do wcześniejszej historii bohatera, a więc pobycie w Bagdadzie

Brak wielkiego AC i bardziej okrojony świat

Pierwsze wzmianki o nowej grze od wytwórni Ubisoft wywołały spory optymizm u starych weteranów tejże serii. Wszystko za sprawą pogłosek, jakoby producenci gry mieli postawić na powstanie zdecydowanie mniejszej rozgrywce, gdzie ponownie będzie można się skradać i pokonywać kolejne etapy. Automatycznie oznacza to, że nie będziemy mieli do czynienia z dużym światem AC.

Czy wszystkie ujawnione informacje okażą się w rzeczywistości prawdziwe? Wszystko wskazuje, że tak, ponieważ podobne informacje przekazała redakcja Eurogamera.