Płynny start i rozgrywka w grach wideo na PC, a więc optymalizacja systemu Windows 10

Płynny start i rozgrywka w grach wideo na PC, a więc optymalizacja systemu Windows 10

Windows 10 to absolutnie jeden z najlepszych systemów komputerowych. Mimo to niektóre urządzenia komputerowe z tym systemem wymagają pewnej optymalizacji, aby aplikacje i gry działały na sprzęcie w możliwie na najwyższych obrotach. O ile na początku nowy komputer z Windows 10 może działać płynnie, to jednak nie potrzeba wiele, aby nasz system był bardzo spowolniony. Dlaczego tak się dzieje i jak rozwiązać ten problem?

Co spowalnia komputer z systemem Windows 10?

Czynników, które mają wpływ na szybkość i wykorzystywanie zasobów sprzętu tak naprawdę jest wiele. Można by tutaj napisać sporo zdań, jednak dziś nie zajmiemy się przyczynami, a rozwiązaniem problemu komputerów z systemem Windows 10. Gracze komputerowi doskonale wiedzą, że lepsze działanie komputera to bardzo ważna rzecz, która ma istotny wpływ na rozgrywkę. Tak więc co musimy zrobić, aby mieć szybki i sprawy system? Osoby, które borykają się z wolnym działaniem gier, pomimo spełnienia najwyższych wymagań sprzętowych, powinny przeprowadzić optymalizację systemu Windows 10 na komputerze.

Jak wykonać optymalizację systemu Windows 10?

Zacznijmy od tego, że kiedy chcemy zacząć optymalizacje, musimy sprawdzić czy nasz system jest aktualny. W jaki sposób możemy to najszybciej sprawdzić? Najpierw włączmy tryb szukania. Następne w trybie szukania wpisujemy „ustawienia systemowe” i wybieramy „aktualizacje” oraz sprawdzamy czy mamy wszystkie najnowsze aktualizację. Jeśli wszystko jest aktualne, to przechodzimy do następnego kroku. Jeśli nie, to musimy ręcznie bądź automatycznie dokonać aktualizacji sterowników.

Kiedy mamy już wszystkie aktualizacje gotowe, wybieramy „Microsoft Store” Oraz klikając w trzykropek wybieramy „pliki do pobrania i aktualizacje” oraz na koniec wybieramy „Pobierz aktualizację”. Tutaj również powinny pobrać się wszystkie najważniejsze aktualizacje dla system. Po odczekaniu chwili gdy wszystko będzie aktualne i gotowe, zaczynamy oczyszczać dysk. Warto tutaj dodać, że komputery gamingowe oraz laptopy gamingowe powinny być wyposażone w dysk twardy SSD. Są one znacznie lepsze i szybsze niż dyski HDD.

Oczyszczanie komputera zaczynamy od wpisania „oczyszczanie dysku” i wybrania „oczyść pliki systemowe” a następnie wybieramy co chcemy oczyścić. Jednak warto wybrać wszystko, aby nasz dysk był gotowy do działania i do ostatniego etapu jakim jest ręczna optymalizacja. Ostatnim etapem jest optymalizacja ręczna, tutaj warto dobrze przejrzeć wszystkie zakładki oraz odinstalować ręcznie nie potrzebne aplikacje takie jak „Pogoda” lub „kalkulator”.