Animowana gra platformowa „Darkwing Duck” na legendarną konsolę NES

Animowana gra platformowa „Darkwing Duck” na legendarną konsolę NES

Na początku lat 90-tych XX wieku ogromne zamieszanie wywołał znany na całym świecie i potem również w Polsce Kaczor Donald. Popularność tej produkcji była na tyle duża, że od razu wydano także grę platformową z nim związaną. Premiera gry miała miejsce w 1992 roku i została wydana jedynie na konsolę NES. Co warto wiedzieć o tej legendarnej już produkcji gamingowej?

Informacje o premierze gry Darkwing Duck

Gra Darkwing Duck została wydana i stworzona przez firmę Capcom w 1992 roku na konsolę Nintendo Entertainment System, a rok później również na Game Boy. Jest to gra platformowa raczej średnio znana wśród graczy. O ile produkcje telewizyjne z Kaczorem Donaldem okazały się ogromnym sukcesem, o tyle gra nie zdobyła wielkiej popularności i nie trafiła do wielu odbiorców.

Fabuła rozgrywki Darkwing Duck

W grze wcielamy się w postać superbohatera – kaczora, który próbuje utrzymać porządek w mieście zalanym przez złoczyńców. Grafika, animacja, muzyka oraz fabuła trzymają dobry poziom w dodatku każdy z siedmiu poziomów jest zróżnicowany. Każdy poziom ma zróżnicowanych przeciwników i kończy się walką z bossem. Rozgrywka jest przyjemna i dobrze się w niej uczestniczy.

W zakresie broni mamy kilka wariantów standardowy pistolet, który dostajemy na początku gry, broń na strzały, broń na wiązkę elektryczną oraz gaz. Można też wspomnieć o pelerynie, która odbija kule przeciwnika. Gra jest dobra i jest to jeden z tych tytułów niedocenionych przez graczy. Jeśli ktoś lubi gry platformowe lub też jest prawdziwym fanem kaczora Donalda, to warto wrócić do przeszłości i odpalić konsolę NES. Fanom Donalda z całą pewnością można polecić grę Darkwing Duck.