Twórcy wycofali na pewien czas GTA The Trilogy The Definitive Edition ze sprzedaży. Jaki był tego powód?

Twórcy wycofali na pewien czas GTA The Trilogy The Definitive Edition ze sprzedaży. Jaki był tego powód?

Długo wyczekiwany remake GTA III, a więc Grand Theft Auto The Trilogy The Definitive Edition znajduje się już w rękach graczy. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogli kupić grę. Przez pewien czas gra została wycofana z oficjalnego sklepu Rockstar, ponieważ w plikach gry znajdowały się dane i informacje, które nie powinny się tam znaleźć.

Premiera gry GTA The Trilogy i wycofanie ze sprzedaży

Recenzje oraz opinie na temat gry Grand Theft Auto The Trilogy The Definitive Edition zostawmy raczej w spokoju. Wystarczy powiedzieć, że gra otrzymuje dosyć odmienne oceny i opinie. Strzał kolano zadali sobie jednak sami twórcy tej produkcji. Otóż musieli oni wycofać grę na pewien czas ze sprzedaży, ponieważ gracze odkryli robocze zapiski w plikach gry.

Podczas produkcji gier twórcy często posługują się slangiem roboczym i nazewnictwem odmiennym, niż zastosowano w oficjalnej wersji gry. Nigdy wcześniej jednak gracze nie mieli dostępu do takich zapisków, aż do momentu premiery GTA. Okazało się, że przez pomyłkę w plikach gry znalazł się właśnie taki plik z roboczymi notatkami twórców. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że np. dostępny w grze lokal „Well Stacked Pizza” to po prostu dobrze znana wszystkim „Pizza Hut”. Z kolei „Prawn Island” określane było jako „Porn Island”.

W grze pojawiła się muzyka bez licencji

Kolejnym błędem twórców, który wpłynął na wycofanie gry ze sprzedaży był błąd dotyczący umieszczenia w plikach gry ścieżek muzyki, do których producenci nie mieli licencji. Stąd też od razu po premierze gracze mogli poznać znacznie bogatszą listę utworów.

Ilość błędów popełnionych przy premierze nowego Grand Theft Auto: The Trilogy The Definitive Edition może naprawdę dziwić. Jednak wraz z biegiem czasu twórcy postanowili po prostu wycofać grę ze sprzedaży i usunąć wszelkie mankamenty, które ujrzały światło dzienne. Obecnie gra ponownie pojawiła się w sprzedaży i można ją nabyć przez oficjalne źródła dystrybucji.