Valheim – gra szybko wykonana przez pięć osób zarabia miliony

Valheim – gra szybko wykonana przez pięć osób zarabia miliony

Valheim jest kolejną grą wideo, na której punkcie gracze oszaleli i która w olbrzymim tempie staje się popularna na całym świecie. Wiadomo, że internet co jakiś czas zaskakuje kolejną grą wideo, której gracze nie są w stanie się oprzeć. Tym razem gra wieloosobowa survivalowa, którą osadzono w otwartym świecie inspirowanym mitologią nordycką, zrobiła furorę. W grze głównym celem jest zdobycie  przychylności bogów, co w rezultacie doprowadzi do mitycznej Valhalli.

Fabuła gry

Akcja gry Valheim rozgrywa się w tytułowym, dziesiątym świecie, który ostał wymyślony od początku na potrzeby tej produkcji. W grze do Valheim trafiają wojownicy, którzy, aby zasłużyć sobie na wieczną chwałę, a także miejsce w Valhalli, zmuszeni są przemierzyć tę krainę, zbierając zasoby i zlikwidować zamieszkujące tu  bestie. Wygrani zostaną przyjęci przez Bogów. Zbieranie zasobów ma na celu wytwarzanie coraz nowszych przedmiotów oraz większe parametry do walki z przeciwnikami. Grę śmiało z tego względu, można porównać do Minecraft, Rust, czy Terrarii. 

Debiut gry 2 lutego 2021 roku

2 lutego 2021 roku Valheim zadebiutował na platformie Steam oraz szybko stał się popularny. Bardzo często wrastały wskaźniki sprzedaży gry. Największy z nich osiągnął pułap aż 3 milionów egzemplarzy. Gra osiągnęła taki wynik, będąc na rynku zaledwie 3 tygodnie i została wykonana tylko przez pięć osób.  Gra według serwisu Steam DB w przedostatni weekend lutego osiągnęła liczbę 500 000 graczy, więc jak na trzytygodniową grę wynik jest wyśmienity. 

Aktualnie tak duże wyniki dały niesamowitą motywację dla twórców gry, dzięki czemu zapowiedzieli już nowości na przyszłe miesiące. Jak do tej pory nie podano konkretów, jednak zdecydowanie będą to nowe elementy, a nie tylko poprawki. Popularność gry również zapowiada się interesująco, gdyż nic nie wskazuje na to, aby miała się ona zmniejszyć. Do gry zachęcają bardzo pozytywne komentarze na różnych platformach.