Pierwsze wrażenia po demo gry Outriders

Pierwsze wrażenia po demo gry Outriders

Outriders to stworzona przez People Can Fly futurystyczna polska gra akcji. Spółka zastosowała ciekawy myk w promocji swojej najnowszej gry, a mianowicie w ostatnich dniach pozwoliła pobrać graczom jej wersję demonstracyjną. Co więcej, wszystkie osiągnięcia w wersji demo ulegają zapisaniu i następnie są zaimplementowane do pełnej wersji. People Can Fly osiągnęło, nie miały sukces, bo demo już pobrało ponad 2 mln osób. 

Demo z pozytywnymi ocenami

Polakom, jak mało komu, czas zamknięcia może przynieść niemały sukces. Wiele promocji  zostało przeniesionych ze względu na pandemię, więc gra Outriders może stać się premierą nie tylko miesiąca, ale i całego kwartału. Miłośnicy rozgrywek są spragnieni nowych przygód, a Outriders idealnie wpasowuje się w ten klimat. Co więcej, wersja demonstracyjna odniosła niemały sukces. Polakom udało się zaskoczyć graczy na całym świecie. Szacowano, że rozgrywka będzie podobna do Destiny, jednak bardziej przypomina Remnant: From The Ashes. Cała fabuła gry jest dosyć ciasna, zamknięta i niczym nie przypomina szeroko otwartego pola. Już pierwsza z kilku zon wypełniona jest zasiekami, tunelami, korytarzami i kanałami. Nie można tu ze swobodą przeskakiwać przepaści, a wspinaczki wymagają wysiłku. Za to dostępna jest teleportacja. 

Nadprzyrodzone moce, jednak brak modułu endgame

W grze główny bohater ma nadprzyrodzone moce, które sprawnie działają i są pozytywnie komentowane przez graczy. Na początku rozgrywki można wybrać różne ścieżki, co skutkuje różnorodnymi umiejętnościami. System jest prosty, choć w czasie akcji wymusza zmienianie broni i umiejętności bohatera. People Can Fly zakładają, że grę da się przejść w ciągu 35 godzin. Rozgrywka rozpisana jest od A do Z, co prawda można ją przejść po raz kolejny, wybierając inne klasy, jednak nie wpłynie to na historię czy dostępne misje. Komentarze dotyczące polskiej gry są niezwykle zadowalające, więc Outriders już w kwietniu może się stać bardzo dobrą grą komercyjną.  Na razie stanowi rozrywkę na kilka wieczorów, z czasem może jej fabuła się rozbuduje. Jeśli jednak pytamy o demo gry- rozbudza ono apetyt, a gracze chcą więcej, więc finalny wynik jest bardzo wysoki.