Sony PlayStation 5 – coraz bliżej oficjalnej premiery konsoli

Sony PlayStation 5 – coraz bliżej oficjalnej premiery konsoli

Już wkrótce na rynek wejdzie najnowsza konsola Sony PlayStation 5. Sprzęt, na który czekali gracze od kilku lat z pewnością zaspokoi najbardziej wygórowane oczekiwania.

Duża solidna konstrukcja

Tym co rzuca się wyraźnie w oczy względem poprzedniczki to większe wymiary. Samo pudło nowej „piątki” jest prawie 1.5 razy większe niż w przypadku PS4 PRO. Oprócz samego urządzenia w komplecie znajduje się podstawka, kontroler Dual Sense, kable do ładowania oraz HDMI 2.1 (1,2 m długości) oraz standardowo instrukcja obsługi. Wyższy standard kabla z powodzeniem więc obsłuży telewizor bądź monitor gwarantując wysokiej jakości obraz 4K/120 fps.

Sprzęt posiada nowy atrakcyjny mocno futurystyczny design, a jego konstrukcja pozwala wygodną grę w dowolnej pozycji ciała. Nowy wygląd i kształt ułatwiają czyszczenie a konstrukcja wylotu chłodzenia powoduje, że sprzęt nie będzie się łatwo zapychał. Wysoka jakość wykonania i użycie solidnych materiałów gwarantuje trwałość i świetną długoterminową satysfakcję. Obudowa jest mocna, nie traci z czasem koloru ani nie „zbiera odcisków palców”.

Cicha praca

Niski poziom emitowanego hałasu jest niewątpliwie jednym z dużych atutów. Jakikolwiek wyraźniej słyszalny dźwięk można zauważyć dopiero w chwili włożenia płyty, ale nawet wtedy nie jest on zbyt uciążliwy.

Szybkie połączenie sieciowe

W najnowszej wersji wyraźnie przyspieszyło pobieranie plików. Zastosowana karta WiFi jest w stanie w pełni wykorzystać przepustowość sieci bezprzewodowej z prędkością ok 700Mbps. W przypadku łączenia kablem szybkość dodatkowo rośnie do 1 Gbps.

Kontroler zaskakuje pod każdym względem

Jedną z największych pozytywnych niespodzianek jest pad Dual Sense. Choć nie stanowi on znaczącej rewolucji to jednak został usprawniony co widać i czuć pod każdym względem. Jest większy niż jego poprzednik oraz świetnie leży w dłoni. Teksturowane trójwymiarowymi symbolami przyciski pada znacząco usprawniają obsługę co poprawia ich efektywność podczas gry. Kontroler posiada dodatkowo też wbudowany mikrofon co eliminuje konieczność używania zestawu słuchawkowego.

Wsteczna kompatybilność oraz dodatkowe usprawnienia

Sony PlayStation 5 jest w pełni zgodna z grami wcześniejszej generacji. Starsze wersje będą działać na niej bez problemu. Nawet bez zainstalowania najnowszych aktualizacji konsola znacznie lepiej je obsługuje i zapewnia lepsze efekty niż w przypadku odpalania starszych tytułów na na jej poprzedniczkach. Dodatkowa opcja pozwala na kontynuowanie rozgrywek rozpoczętych na wcześniejszym modelu. W tym celu wystarczy posiadać zapisane w chmurze gry (w przypadku PS+). Alternatywnie można podpiąć starszą i nową konsolę do jednej sieci i zwyczajnie zgrać zapisane pliki.