TOP 3 gry, dla których warto przypomnieć sobie o PS2

TOP 3 gry, dla których warto przypomnieć sobie o PS2

Premiera legendarnej już konsoli PlayStation 2 miała miejsce 28 listopada 2000 roku. Mimo upływu 22 lat wciąż potrafi ona dostarczyć wiele świetnej zabawy graczom. Na tę konsolę wyszło sporo tytułów, które do dnia dzisiejszego są grywalne. Dla jakich gier ponownie byłoby warto odkurzyć lub zakupić PS2?

Burnout 3: Takedown

Gier, przy których można by zarwać niejedną noc przy PlayStation 2 z pewnością jest całe mnóstwo. Jednym z wyróżniających się tytułów z pewnością jest Burnout 3: Takedown. Gracze w tamtych czasach pokochali tytuł, który zapewniał im bardzo dobrze odwzorowane samochody, a także grafikę w fotorealistycznym stylu. Gra od studia Criterion Games cieszyła się sporym sukcesem od samego początku. A gracze już na zawsze pokochali mega szybkie auta, wybuchy w wyścigach oraz przysłowiową „rozwałkę”, którą można było zrobić. Jeśli kochacie gry wyścigowe, a nigdy dotąd nie mieliście okazji zagrać w Burnout 3: Takedown, to warto za wszelką cenę wypróbować ten tytuł.

Grand Theft Auto III

Czy ktoś mógłby pomyśleć, że TOP 3 gier na PlayStation 2 mogłoby obejść się bez legendarnej gry Grand Theft Auto? Raczej nie. Ten tytuł wybraliśmy szczególnie z jednego powodu. Był to przełom dla wytwórni z powodu tego, że ta gra weszła w trójwymiar. Na tamte czasy gra prezentowała się wręcz wybitnie i szybko zyskała mega rozgłos. Fabuła, grafika, klimat – tutaj naprawdę wszystko „zagrało”. Nic więc dziwnego, że wielu graczy uznaje tę grę za najlepszy tytuł, który zapewnił im najwięcej frajdy i spędzili przy nim najwięcej czasu.

Tekken 5

Raczej każdy kto posiadał konsolę PlayStation 2 na pewno miał także chociaż jeden z wielu tytułów Tekken. Ta seria przez wielu graczy była oceniana na tyle dobrze, że mogłyby dla nich z rynku zniknąć wszelkie inne bijatyki. Odsłona Tekkena nr 5 była pod wieloma względami idealna. Ogromna ilość dostępnych bohaterów w grze, niesamowita jak na tamte czasy grafika oraz bardzo przemyślana zawartość, którą krok po kroku można było odblokowywać. To wszystko sprawiło, że wielu graczy uznaje tę serię za jedną z najlepszych serii w historii gier. Z kolei Tekken 5 jako po prostu najlepszy Tekken, który kiedykolwiek się ukazał.

W przypadku gier na konsole PS2 moglibyśmy tak naprawdę wymienić TOP10, TOP 30, a nawet TOP 100 gier. Godnymi wyróżnienia tytułami z pewnością są ponadto takie gry jak God of War, Need for Speed: Most Wanted, Black, Resident Evil IV, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty, Final Fantasy X, Gran Turismo 4, Tony Hawk’s Pro Skater 3, Killzone, czy też Soul Calibur 2. Mimo wszystko ile graczy, tyle opinii, przez co naprawdę bardzo trudnym zadaniem jest wybranie TOP 3 gier w historii PS2. Ostatnio w sieci pojawiło się sporo artykułów na temat tego, czy warto kupować PlayStation 5. Po tym artykule jednak na pewno sporo osób zastanowi się, czy nie lepiej kupić PlayStation 2, aby móc zagrać w te legendarne tytuły na PS2, prawda?