Poznaliśmy najlepszą grę 2021 roku wg ankiety przeprowadzonej przez Sony

Poznaliśmy najlepszą grę 2021 roku wg ankiety przeprowadzonej przez Sony

Każdy z nas na pewno ma tytuł gry, który według jego opinii był najlepszą grą poprzedniego roku. Sprawdzić to postanowili również osoby z Sony, którzy na swojej stronie internetowej przeprowadzili ankietę związaną z wyborem najlepszej gry 2021 roku. Jaki tytuł okazał się najlepszy w całym zestawieniu?

Tytuł Game of the Year 2021 wg ankiety Sony

Co roku wybór najlepszej gry wzbudza skrajne emocje wśród graczy. Jedni są zwolennikami takich ankiet, a drudzy wręcz przeciwnie. Dziś nie będziemy rozstrzygać racji jednych i drugich, lecz sprawdzimy i przeanalizujemy sobie wyniki ankiety, którą postanowiło przeprowadzić Sony na łamach swojej strony internetowej.

Wyniki dla pewnych osób mogą być nieco zaskakujące, szczególnie, że jako najpopularniejszą grę ponownie uznano kolejną część FIFY. Jednak o tytuł najlepszej gry roku walczyło sporo uznanych i dobrych tytułów, które zostały wydane w zeszłym roku. Kto ostatecznie zwyciężył?

Najlepsze gry na PS4 i PS5

Standardowo już na stronie internetowej Sony wyróżnienie przypada czterem najlepszym tytułom wybranym przez ankietowanych. W tym roku wybory najlepszej gry zostały osobno podzielone na konsole PS4 i PS5.

Na konsolę PlayStation 4 wśród ankietowanych najlepszą grą okazał się tytuł Resident Evil Village. Oprócz tego wśród wyróżnionych gier na konsole PS4 znalazły się również It Takes Two, Far Cry 6 oraz Marvel’s Guardians of the Galaxy.

Jeśli chodzi o zestawienie na konsole nowej generacji, to co jest niemałym zaskoczeniem, na konsole PlayStation 5 po zwycięstwo sięgnął Ratchet & Clank: Rift Apart, a z kolei Resident Evil Village zajął dopiero drugą pozycję. Oprócz tego na konsole PS5 wyróżnienie otrzymały również takie tytuły jak Returnal i ponownie Marvel’s Guardians of the Galaxy.

Branżowe serwisy zajmujące się grami na wszelkiego rodzaju platformy przeprowadziły naprawdę sporo rankingów i zestawień najlepszych gier ubiegłego roku. Jeśli dla odmiany kogoś interesuje ranking najlepszych smartfonów do gier mobilnych w 2021 roku, to warto odwiedzić i sprawdzić ranking, który przygotował serwis GameRank.pl.