Rock Xbox Series X – limitowana edycja Xboxa Dwayne’a Johnsona

Rock Xbox Series X – limitowana edycja Xboxa Dwayne’a Johnsona

Pojawiła się właśnie limitowana edycja konsoli Rock Xbox Series X. Ta specjalna linia dedykowana jest dzieciom przebywającym w szpitalach. Jest to kolejny raz kiedy słynny aktor, Dwayne The Rock Johnson, angażuje się w promocję popularnej konsoli Microsoftu. Tym razem, wraz z komputerowy, gigantem zdecydował się na obdarowanie limitowaną serią konsol dziecięce szpitale.

To już historia

Warto wspomnieć, że Dwayne The Rock Johnson był jednym z kilku prelegentów, którzy już dwadzieścia lat temu wspólnie z Microsoftem prezentowali światu pierwszego Xboxa. Była to wówczas nowa i przełomowa platforma gamingowa. Wówczas sprzęt ten nie był w stanie rywalizować z PS2 na równorzędnych zasadach lecz z czasem dał początek i stworzył podwaliny dla Xboxa 360. Ten słynny produkt odniósł zawrotny sukces i trafił do ponad 84 milionów odbiorców na całym świecie.

Współpraca

Dziś, gdy mijają już dwie dekady od tamtych wydarzeń aktor postanowił po raz kolejny nawiązać partnerską współpracę z Microsoftem z celu wypromowania nowej generacji konsoli. Obecnie jednak współpraca obejmuje coś więcej niż samą prezentację konsoli w dniu jej premiery. Dwayne The Rock Johnson doczekał się bowiem własnej, limitowanej serii Rock Xbox Series X. Model ten jednak nie jest przewidziany do szerokiej dystrybucji. Microsoft wyprodukował bowiem tylko 20 egzemplarzy sygnowanych przez aktora. Każdy z nich zostanie przekazany do szpitala dziecięcego. W sumie 20 sztuk trafi do 20 placówek. Niecodzienną edycję konsoli aktor dumnie prezentuje na swoim zdjęciu na swoim facebookowym profilu.

Limitowany model na pierwszy rzut oka nie odróżnia się niczym wyjątkowym od standardowej wersji. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się widzimy, że Rock Xbox Series X posiada u podstawy obudowy podpis Dwayne’a The Rock Johnsona. Dodatkowo górna krawędź ozdobiona jest subtelnym logo ilustrującym byka.

Jak zaznaczają przedstawiciele Microsoftu, firma dzięki takiej promocji i współpracy z aktorem ma zamiar dotrzeć z nowym Xboxem do nawet 50 tysięcy małych pacjentów. Konsola ma uprzyjemnić im dni spędzane w szpitalu. Całość przedsięwzięcia organizowane jest w ramach współpracy z organizacją Gamers Outreach. Specjalizuje się ona w walce i przeciwdziałaniu szpitalnej samotności najmłodszych dzięki pośrednictwu gier wideo.