Aktualności

Patch 1.2 do Cyberpunk 2077

Gra Cyberpunk 2077 cały czas boryka się z ogromem niepowodzeń. Już w dniu premiery (10 grudnia 2020) zapowiedziano naprawę Cyberpunka, a gracze dostali możliwość zwrotu zakupionej gry. Kilka dni temu CD Projekt RED udostępnił kolejny patch 1.2, ale niestety w miejsce części naprawionych błędów pojawiły się następne.

Dużo błędów

Debiut Cyberpunk 2077 miał być prawdziwym sukcesem, na który pracowano ponad 8 lat. Sprzedano 13 mln kopii gry, jednak od samego początku gra nie zachwycała zarówno w wersji konsolowej jak i na PC. Niedokończone misje, zawieszanie się obrazu, znikające postacie, zapadające się pod powierzchnię ziemi samochody, niedokończone teksty na tablicach, brakujące tekstury to tylko garstka błędów widocznych gołym okiem, z jakimi spotkali się fani gry.

Jest to niezwykle trudny czas dla spółki CD Projekt RED. Z jednej strony rozczarowani gracze, z drugiej niezadowoleni inwestorzy spółki, którzy złożyli pozew zbiorowy do amerykańskiego sądu, a na dokładkę UOKiK, który weryfikuje prace nad poprawkami do gry oraz reklamacjami klientów.

Kolejne błędy

Aktualizacja 1.2 jest pokaźnych rozmiarów (liczy ponad 40GB) i pojawiła się dla wersji PC oraz konsoli. Naprawiono w niej ponad pięćset defektów dotyczących niemal wszystkich aspektów gry. Usunięto błędy w zadaniach, zlikwidowano różne mniejsze i większe bugi, poprawiono interfejs użytkownika oraz zachowanie postaci niezależnych. Dla użytkowników, którzy posiadają najnowsze układy graficzne AMD dodano obsługę ray-tracingu.

Niestety mimo tylu poprawek nadal pojawiają się kolejne błędy, które zaskakują fanów. Gracze narzekają m.in. na brak możliwości zmiany wyglądu głównego bohatera, puste Night City, dziwnie zachowujące się NPC, wariujące samochody, migające ubrania przechodniów. Jedyną konsolą, na której widać wyraźną poprawę wydajności jest PS4 Pro, ale ucierpiała na tym oprawa graficzna. Nie da się ukryć, że przed producentem gry jeszcze wiele godzin pracy. Miłośnicy Cyberpunk 2077, którzy oczekiwali szybkiego wydania dodatków, muszą zdecydowanie uzbroić się w cierpliwość.

 

Powiązane teksty
AktualnościKonsole

Zamknięcie PlayStation Store na PS 3, PS Vita i PSP

Sony oficjalnie zapowiedziało zamknięcie cyfrowego sklepu PlayStation Store na starszych konsolach…
Czytaj dalej
AktualnościGry mobilne

Twórcy gry Dead Cells świętują sukces wersji mobilnej gry

Dead Cells jest grą akcji, która posiada elementy roguelike’a i metroidvanii. Została…
Czytaj dalej
AktualnościGry PCPC Gaming

Days Gone – fabuła, wymagania sprzętowe wersji PC i data premiery

Do tej pory Days Gone była grą na wyłączność PS4. Dziś wiemy, że już 26 kwietnia 2021 roku…
Czytaj dalej