FIFA 2022 – co już wiemy o nowej odsłonie gry spod skrzydeł EA?

FIFA 2022 – co już wiemy o nowej odsłonie gry spod skrzydeł EA?

Wielbiciele piłki nożnej jak co roku czekają już na nową odsłonę FIFY. Na ten moment nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery oficjalnej wersji gry. Jednak już teraz do opinii publicznej przedostają się nowe wzmianki o nadchodzącej nowej wersji FIFY 22. Jakie informacje przedostały się do mainstream’u?

FIFA 2022 – premiera, trailer, demo

Oficjalnej daty premiery gry FIFA 22 jeszcze nie znamy. Jednak sugerując się datami z poprzednich lat możemy sądzić, że najprawdopodobniej będzie to wrzesień 2022. Możemy więc przypuszczać, że demo FIFA 22 na PC, Xbox oraz Playstation pojawi się w okolicach sierpnia i września tego roku. Z kolei kiedy będziemy mogli zobaczyć premierowy trailer gry? Wszelkie informacje pozyskane z innych źródeł pozwalają nam sądzić, że będzie to jeszcze w lipcu.

Zmiany w FIFA 22 w odniesieniu do FIFY 21

Oficjalnych informacji co do większych zmian w grafice lub trybach gry jeszcze nie mamy. Pojawiają się jednak już pierwsze wzmianki o tym, jakoby w nowej odsłonie najpopularniejszej gry sportowej pojawiła się nowa liga piłkarska. Jaką nową ligę zobaczymy w FIFA 22? Informacje dostępne na ten moment wskazują, że może to być liga grecka, a więc Superleague Ellada.

Miejmy nadzieję, że oprócz tego w grze pojawi się również wiele innych nowości. Szczególnie od strony gameplay’u. Na przykładzie FIFY 21 możemy stwierdzić, że animacje związane z poruszaniem się graczy po boisku na pewno wciąż można dopracować. Oprócz tego warto byłoby skupić się także na poprawie funkcji multiplayer, zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i konsolach do gier. Oby producenci z EA Sports w końcu wzięli sobie do serca najważniejsze wskazówki od doświadczonych graczy tej jednej z największych serii gier w historii.