Zamknięcie PlayStation Store na PS 3, PS Vita i PSP

Zamknięcie PlayStation Store na PS 3, PS Vita i PSP

Sony oficjalnie zapowiedziało zamknięcie cyfrowego sklepu PlayStation Store na starszych konsolach PlayStation 3, PlayStation Vita oraz PlayStation Portable. Na stronie wsparcia PlayStation możemy przeczytać wpis, z którego wynika, że dostęp do sklepu na konsolach PlayStation 3 oraz PlayStation Portable zostanie wyłączony 2 lipca 2021. Trochę więcej czasu mają użytkownicy PlayStation Vita, ponieważ PS Store będzie dostępny do 27 sierpnia 2021. Producent informuje również o konkretnych zmianach, jakie będą mieć miejsce po zamknięciu sklepu. Koniecznie sprawdźcie szczegóły!

Co pozostanie bez zmian?

Mimo zamknięcia PlayStation Store użytkownicy będą mieli nadal dostęp do gier oraz DLC, które zakupili już wcześniej. Jeżeli są subskrybentami, w dalszym ciągu będą mogli pobierać gry z PlayStation Plus oraz wykorzystywać kupony na Plusa. Wysyłanie i odbieranie wiadomości między posiadaczami PlayStation 3 będzie nadal działać, ale niestety, użytkownicy PS3 utracą możliwość komunikacji z graczami pozostałych konsoli.

Jakie zmiany?

Po wyznaczonych terminach niemożliwe będzie korzystanie z mikropłatności, więc nie zakupimy gier, filmów, waluty wirtualnej, dodatków itd. w PS Store na tych konsolach.  Warto wspomnieć, że środki z portfela PSN cały czas pozostaną aktywne i nie przepadną, ale będzie można je wykorzystać tylko przy zakupie produktów na PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Istotną sprawą są kupony doładowujące portfel PSN, jeżeli nie aktywujemy ich przed zamknięciem PS Store to przepadną, dlatego warto o tym pamiętać i wykorzystać je wcześniej. Producent wspomina też o opcji zwrotu niewykorzystanych środków z PSN, jeżeli użytkownik nie będzie miał w planach zakupu nowych konsoli.

Ostatnie zakupy

Japończycy przestali produkować i wspierać PS3, PSP i PS Vita już kilka lat temu. Utrzymanie serwerów PS Store jest kosztowne i nie przynosi już niemal żadnego zysku więc nic dziwnego, że Sony zamyka cyfrowy sklep dla starszych generacji konsoli. Jeżeli planujecie nabyć gry lub dodatki na starsze generacje to macie teraz ostatnią okazję, aby zrobić to bezpośrednio z poziomu konsoli, później będą dostępne jedynie wersje pudełkowe z  drugiej ręki, które zapewne osiągną wysokie ceny. Pozostaje cieszyć się tym, co już nabyliśmy lub zainwestować w sprzęt nowszej generacji i korzystać z nieograniczonych możliwości.

Jeden komentarz o “Zamknięcie PlayStation Store na PS 3, PS Vita i PSP

Comments are closed.