Nintendo Switch dalej z sukcesami

Nintendo Switch dalej z sukcesami

Nintendo Switch w całym październiku zanotowało znaczący, wręcz skokowy wzrost sprzedaży na amerykańskim rynku. Panujące w tym roku warunki były niewątpliwie korzystne dla firmy. Wydaje się, że tylko premiery PlayStation 5 i Xboxa Series X może przerwać tę niezwykle pomyślną passę.

Switch notuje kolejne sukcesy. Kolejnym kamieniem milowym w drodze na szczyt listy najlepiej sprzedających się konsol okazało się przegonienie popularnego NES-a jeśli chodzi o ogólną wielkość sprzedaży urządzeń. Najnowsze dane wskazują, że produkt trafił aż do ponad 68 mln odbiorców. Nie jest to jednak koniec dobrych informacji dla japońskiej korporacji.

Powodzenie w USA

Okazuje się, że linia urządzeń Nintendo Switch święci triumfy nie tylko na rodzimym podwórku ale także w Ameryce. Wskazuje na to jednoznacznie fakt, że sprzęt ten utrzymuje się na szczycie tamtejszej listy najlepiej sprzedających się konsol już 23 miesiąc z kolei. W samym tylko październiku konsole te trafiły do ponad 735 tysięcy nowych klientów i jest to drugie miejsce w całej historii jeśli chodzi o miesięczną sprzedaż. Rekord niezmiennie należy do konsoli Wii należącej także do Nintendo. Padł on w 2008 roku osiągając zawrotną ilość 807 tysięcy sprzedanych egzemplarzy i od tamtej pory nie został on pobity przez żadne inne urządzenie.

Prognoza na przyszłość

Szef amerykańskiego oddziału Nintendo, Doug Bowser, wyraził nadzieję i przekonanie, że rekordowa i wysoka sprzedaż produktów firmy utrzyma się przez cały okres przedświąteczny. Zaznaczył, że linia Switch oraz Switch Lite dają niepowtarzalne doświadczenia podczas gry na domowym telewizorze bądź też podróży. Umożliwia to klientom na wybór takiego środowiska gry, który odpowiada i jest zgodny z ich stylem życia. Jak podkreślił obserwacja takiego pozytywnego trendu wzrostowego w czwartym z kolei październiku licząc rok ro roku daje perspektywę dalszych sukcesów na przestrzeni kolejnych lat.

Obserwowana wysoka sprzedaż w kontekście zbliżających się premier nowych konsol od Sony oraz Microsoftu może niektórych dziwić. Najwyraźniej jednak panujące aktualnie na świecie warunki ewidentnie sprzyjają korporacji, której wciąż udaje się trafić ze swoim sprzętem do kolejnych rzesz odbiorców. To czy trend ten uda się utrzymać w najbliższych miesiącach czas pokaże. Zbliżające się premiery Xbox Series X oraz PlayStation 5 na pewno zweryfikują pozycję Nintendo Switch na rynku konsol.