Mortal Kombat – czy to najlepsza bijatyka w historii?

Mortal Kombat – czy to najlepsza bijatyka w historii?

Czy Mortal Kombat to najlepsza gra z kategorii bijatyk? Dla wielu miłośników starszych tytułów gier na konsole Nintendo Entertainment System (NES) na pewno tak. Dziś jednak więcej powiemy sobie na temat czwartej odsłony słynnej bijatyki, która dla wielu jest idealną grą prowadzoną w dosyć brutalnym stylu.

Historia Mortal Kombat IV

Mortal Kombat IV to już czwarta odsłona słynnej brutalnej bijatyki. Gra miała swoją premierę 15 października 1997 roku na Arcade. To już dosyć dawno, jednak wciąż dla wielu graczy jest to tytuł, na którym powinni wzorować się obecnie producenci gier wideo w tej kategorii. W późniejszym czasie gra zadebiutowała także na PSX, PC oraz Nintendo64. Producentem tej popularnej gry akcji jest Eurocom Entertainment Software, natomiast wydawcą Midway Games.

Opis gry Mortal Kombat IV

W grze mamy do wyboru 15 postaci niektóre znane z poprzednich części, a niektóre nowe (Shinnok, Kai, Jarek, Tanya, Reiko, Fujin, Quan Chi ) oraz dodatkowo trzy ukryte. Oczywiście dodano do gry również nowe lokacje. Podobnie jak w poprzednich wersjach każda postać ma swoje unikalne ciosy i styl walki, jednak combosy zostały bardziej rozbudowane. Warto też zaznaczyć, że gra po raz pierwszy była zaprojektowana w trójwymiarze.

Oczywiście nie mogło zabraknąć wizytówki gry, czyli brutalności. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim brutalne wykończenie przeciwnika – Fatality. Nasze oczy ponownie cieszą oderwane części ciała, spaleni przeciwnicy itp. Dodatkowo z aren można podnosić różne przedmioty i używać ich w walce. Gra Mortal Kombat IV to podobnie jak np. Tekken, prawdziwa klasyka bijatyk. Ten legendarny tytuł potrafił niegdyś spędzać sen z oczu niejednej osoby. Stąd też każdy fan tego gatunku gier powinien w Mortal Kombat zagrać. Nawet młodsi gracze, którzy nie mieli wcześniej styczności z tą serią, na pewno powinni cofnąć się w czasie i zagrać w ten legendarny już tytuł.