„Call of Duty: Black Ops Cold War” w wersji alfa

„Call of Duty: Black Ops Cold War” w wersji alfa

Premiera pełnej wersji nowej odsłony „Call of Duty: Black Ops Cold War” jeszcze przed nami tymczasem pojawiła się już próbna testowa wersja alfa, która ma z grubsza bardzo ogólnie zapowiadać nową produkcję.

Gry w wersji alfa mają to do siebie, że są to najczęściej wstępne, wczesne i w dużym stopniu niedopracowane wersje dalekie od finalnego produktu. Nie inaczej jest z najnowszym tytułem z serii „Call of Duty”, któremu wciąż brakuje wielu cech. Grę czeka jeszcze sporo prac i przejście przez fazę beta zanim w końcu ujrzymy ją w finalnej postaci.

Prezentowana wersja alfa pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Zdecydowanie większość elementów wymaga doszlifowania. Oprócz samej konstrukcji map, które działają w należyty sposób podrasowania wymaga arsenał. Na obecnym etapie praktycznie każda broń w obrębie danej klasy zachowuje się identycznie a ponadto posiada takie same dodatki. Docenić należy jednak prace designerów, którzy sprawnie wybrnęli z problemu modyfikacji broni, które nie istniały w czasach, w których rozgrywa się akcja. Przykładowo chwyt poprawiający stabilność podczas celowania w zastępstwie velcro oklejony został zwykłą taśmą izolacyjną, która skutecznie zapobiega zsuwaniu się.

Już na tym etapie można pochwalić designerski projekt map. Dzięki odejściu od charakterystycznej dla poprzednich części koncepcji trzech linii głównych ataku oraz obrony zyskano większą różnorodność przestrzeni.

Sporym problemem w obecnej próbnej wersji okazują się scorestreaki czyli nagrody dostępne za zdobyte punkty. Podobnie wiele do życzenia pozostawia całościowa strona graficzna jak i oprawa dźwiękowa. Na PS4 wygląda to póki co dużo słabiej niż w poprzednich wersjach i często zdarzają się zgrzyty oraz „gubienie” się klatek.

Wersji alfa zazwyczaj nie wypuszcza się i nie udostępnia publicznie. Nie jest więc do końca jasne jaki cel miało wypuszczenie przez Activision takiej mocno niedopracowanej wersji, w której niedociągnięcia widać na każdym kroku. Zapewne dużo lepsze wrażenie zrobi wersja beta, ale na nią jeszcze trzeba trochę poczekać.