Gry na konsoleGry PCOpis gier

Opis gry fabularno-strategicznej Nowhere Prophet

W lipcu 2019 premierę miała fabularna gra strategiczna o tytule „Nowhere Prophet”. Producentem gry jest Sharkbomb Studios, z kolei za wydanie gry odpowiada No More Robots. Tytuł ukazał się na platformy PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo. Gra zapowiadana była jako jedna z najlepszych postapokaliptycznych gier typu roguelike, która bazuje na popularnych rozwiązaniach karcianych. Czy rzeczywiście tak jest?

Rozgrywka bez grama technologii

Gra Nowhere Prophet przenosi nas w postapokaliptyczne realia, gdzie ludzkość zatraciła możliwość korzystania z nowinek technologicznych. Z silnie nacechowaną dramatycznymi wydarzeniami fabułą, bardzo autentyczną i przekazaną w bardzo jakościowo wykonanej scenerii akcją. Gra w pełni korzysta z wypracowanych przez karcianki schematów rozgrywki, szczególnie walki, ale jest też w pełni wyjątkowym i niepowtarzalnym tytułem wartym polecenia.

Odkrywaj fabułę będąc przewodnikiem

Wcielając się w rolę proroka, którego zadaniem jest doprowadzenie podległych mu osób do pradawnej i mitycznej krypty, wybieramy się w długa i niebezpieczna podróż. Stoimy na czele naszej małej społeczności z wieloma obowiązkami wobec niej. Dbamy więc o zasoby, o wyposażenie, organizujemy wypoczynek i marsz. Ostatecznie obieramy drogę, opierając się na wskazówkach pozyskanych od przechodniów lub decydując się na zwiększenie ryzyka podróży, ale i zdobycie lepszych łupów.

Permanentna śmierć czy zwycięskie starcie?

Wreszcie dochodzimy do momentów, gdy starcie jest nieuniknione, gdy zmuszeni jesteśmy do wystawienia wojowników do walki. Pokonanie przeciwnika nie zawsze przychodzi łatwo, a śmierć jest tutaj permanentna. Jako że gra została stworzona w stylu roguelike, dlatego też, gdy nie powiedzie nam się pokonanie przeciwnika, zabawę trzeba zacząć od nowa.

Zadbaj o swoich i graj taktycznie

Z drugiej strony utrata zbyt wielu jednostek może doprowadzić do porażki w następnych starciach. Walka jest więc wyzwaniem taktycznym. Tylko sprawny taktyk da radę dojść do upragnionego celu, tylko doskonały dowódca przyprowadzi tam wielu spośród swoich podopiecznych.

Nowhere Prophet stworzona w dwuwymiarowym uniwersum w niebywale pięknej oprawie graficznej jest grą z gatunku roguelike typu karcianek, która potrafi przyciągnąć rozgrywka na wiele godzin. Przemierzanie pustkowi tego świata jest nie tylko doskonałą zabawą, ale i sporym wyzwaniem taktycznym, która czasem warto sobie postawić.

Powiązane teksty
AktualnościGry PCOpis gierPC GamingZapowiedzi premier

Krótka zapowiedź gry Ruined King: A League of Legends Story

Airship Syndicate Ruined King tworzy grę dla miłośników turowego systemu walki. Gracze będą…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsolePC GamingZapowiedzi premier

911 Operator, a więc gra imitująca operatora numeru alarmowego

Polskie studio Jutsu Games w 2017 roku wydało grę o niecodziennej fabule. Gra „911…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsoleGry PCZapowiedzi premier

Wielkimi krokami zbliża się premiera Farming Simulator 22

Wszyscy fani Farming Simulator nieubłaganie czekają na premierę nowej odsłony gry. Szczególnie…
Czytaj dalej