Opis gry fabularno-strategicznej Nowhere Prophet

Opis gry fabularno-strategicznej Nowhere Prophet

W lipcu 2019 premierę miała fabularna gra strategiczna o tytule „Nowhere Prophet”. Producentem gry jest Sharkbomb Studios, z kolei za wydanie gry odpowiada No More Robots. Tytuł ukazał się na platformy PC, PlayStation, Xbox oraz Nintendo. Gra zapowiadana była jako jedna z najlepszych postapokaliptycznych gier typu roguelike, która bazuje na popularnych rozwiązaniach karcianych. Czy rzeczywiście tak jest?

Rozgrywka bez grama technologii

Gra Nowhere Prophet przenosi nas w postapokaliptyczne realia, gdzie ludzkość zatraciła możliwość korzystania z nowinek technologicznych. Z silnie nacechowaną dramatycznymi wydarzeniami fabułą, bardzo autentyczną i przekazaną w bardzo jakościowo wykonanej scenerii akcją. Gra w pełni korzysta z wypracowanych przez karcianki schematów rozgrywki, szczególnie walki, ale jest też w pełni wyjątkowym i niepowtarzalnym tytułem wartym polecenia.

Odkrywaj fabułę będąc przewodnikiem

Wcielając się w rolę proroka, którego zadaniem jest doprowadzenie podległych mu osób do pradawnej i mitycznej krypty, wybieramy się w długa i niebezpieczna podróż. Stoimy na czele naszej małej społeczności z wieloma obowiązkami wobec niej. Dbamy więc o zasoby, o wyposażenie, organizujemy wypoczynek i marsz. Ostatecznie obieramy drogę, opierając się na wskazówkach pozyskanych od przechodniów lub decydując się na zwiększenie ryzyka podróży, ale i zdobycie lepszych łupów.

Permanentna śmierć czy zwycięskie starcie?

Wreszcie dochodzimy do momentów, gdy starcie jest nieuniknione, gdy zmuszeni jesteśmy do wystawienia wojowników do walki. Pokonanie przeciwnika nie zawsze przychodzi łatwo, a śmierć jest tutaj permanentna. Jako że gra została stworzona w stylu roguelike, dlatego też, gdy nie powiedzie nam się pokonanie przeciwnika, zabawę trzeba zacząć od nowa.

Zadbaj o swoich i graj taktycznie

Z drugiej strony utrata zbyt wielu jednostek może doprowadzić do porażki w następnych starciach. Walka jest więc wyzwaniem taktycznym. Tylko sprawny taktyk da radę dojść do upragnionego celu, tylko doskonały dowódca przyprowadzi tam wielu spośród swoich podopiecznych.

Nowhere Prophet stworzona w dwuwymiarowym uniwersum w niebywale pięknej oprawie graficznej jest grą z gatunku roguelike typu karcianek, która potrafi przyciągnąć rozgrywka na wiele godzin. Przemierzanie pustkowi tego świata jest nie tylko doskonałą zabawą, ale i sporym wyzwaniem taktycznym, która czasem warto sobie postawić.