Uncharted 4 na PC i PS5 bez trybu multiplayer?

Uncharted 4 na PC i PS5 bez trybu multiplayer?

Na początku 2022 roku ma ukazać się zestaw Uchharted: Legacy of Thieves Collection. Sporo niedomówień jest jednak w kwestii Uncharted 4, ponieważ jak dochodzą słuchy, wersja na PC i PS5 prawdopodobnie nie będzie zawierać trybu multiplayer. Jest to spore zaskoczenie, szczególnie z tego powodu, że tryb online pojawi się na PS4.

Informacje i przecieki na temat gry Uncharted 4

Wielkie emocje wywołuje wśród fanów gra Uncharted 4. Wszyscy oczekują, że tytuł ten okaże się rewolucją dla całej serii gry. Okazuje się jednak, że gracze pomimo naprawdę dobrej rozgrywki, mogą zostać pozbawieni trybu multiplayer na PC i PS5. Takie wnioski można wyciągnąć po opublikowanej ocenie gry Uncharted 4, której dokonała jedna z klasyfikacyjnych organizacji. Według tej oceny gra Uncharted 4 będzie po prostu okrojona względem wersji na PS4.

Ocena gry, której dokonało ESRB zawiera informacje na temat elementów interaktywnych. Dokładniej mówiąc z oceny można się dowiedzieć, że gra na PC i PS5 po prostu owych elementów interaktywnych w ogóle nie posiada. Stąd też łatwo można wywnioskować, że gra nie będzie dostępna w wersji online i multiplayer, ponieważ nie będzie dostępna żadna interakcja z pozostałymi użytkownikami i graczami.

Tryb multiplayer na konsoli PS4

Na konsoli PS4 gra Uncharted 4 zawiera tryb multiplayer. Gracze mogą konkurować w potyczkach sieciowych, a także aktywnie uczestniczyć w czymś, co przypomina kooperacyjny tryb hordy.

Na PC i konsole najnowszej generacji najprawdopodobniej dostępny będzie jednak jedynie tryb single. Mówi się, że przeniesienie trybu multiplayer na konsole nowej generacji i PC byłoby po prostu zbyt dużym wydatkiem finansowym dla twórców gry. Na szczęście większość graczy i tak kupuje grę Uncharted 4 przede wszystkim dla trybu fabularnego. To właśnie kampania Uncharted 4 jest tym, czym wszyscy się tak bardzo zachwycają. Wydaje się więc, że brak trybu multiplayer nie jest wcale aż tak dużym okrojeniem gry, jak mogłoby się wydawać na początku.