Jeden z pierwszych tytułów KONAMI na konsolę NES, a więc Castlevania III: Dracula’s Curse

Jeden z pierwszych tytułów KONAMI na konsolę NES, a więc Castlevania III: Dracula’s Curse

Producent KONAMI do dzisiaj jest jednym z najbardziej znanych producentów gier. Od lat odpowiada on za tworzenie gier na różne platformy. Niegdyś wydawał gry także na konsolę NES, a więc Nintendo Entertainment System. Jednym z tytułów producenta, który później okazał się prawdziwym hitem wśród graczy była gra Castlevania III: Dracula’s Curse.

Informacje o Castlevania III: Dracula’s Curse

Castlevania III : Dracula’s Curse jest trzecią odsłoną gier z serii Castlevania. Gra podobnie jak dwie poprzednie części została stworzona oraz wydana przez Konami. Światowa premiera gry odbyła się 22 grudnia 1989 roku w Japonii, natomiast na rynek europejski gra trafiła prawie 3 lata później, a więc 10 grudnia 1992 roku. Osoby, które interesują się grami z tamtych lat, z pewnością powinni sprawdzić blog o grach www.gaming-site.pl, na którym znajdziemy równie ciekawe artykuły.

Fabuła gry Castlevania III: Dracula’s Curse

Od samego początku gra trzyma uczestników w napięciu. W grze musimy powstrzymać Draculę, który powraca raz na 100 lat wraz ze swoimi sługami i próbuje opanować Ziemię. Ten czas właśnie nadchodzi, dlatego jako bohater wyruszamy do zamku Hrabiego, aby go powstrzymać. W grze walczymy z różnymi potworami (szkielety, zombie itp.) oraz co jakiś czas czeka nas potyczka z bossem, czyli nieco bardziej wymagającym przeciwnikiem.

Castlevania III – Dracula’s Curse jest połączeniem przygodówki z platformówką oraz horrorem, a w grze da się wyczuć klimat horroru i osamotnienia. Dla fanów takiego klimatu ten tytuł na pewno okaże się grą, przy której naprawdę warto spędzić trochę czasu. Mimo upływu już bardzo wielu lat grę Castlevania III: Dracula’s Curse można polecić każdemu kto fascynuje się takim klimatem oraz osobom, które chcą zobaczyć jak kiedyś wyglądały topowe gry wydawane na konsolę NES.