Jakie oceny zbiera Forza Horizon 5?

Jakie oceny zbiera Forza Horizon 5?

Oficjalna premiera gry Forza Horizon 5 już za nami. Na całym świecie fani gier wyścigowych wyczekiwali premiery tej gry. Szczególnie, że sami twórcy zapowiadali mnóstwo różnych usprawnień w grze. Jednak jak rozgrywka wygląda w praktyce i jakie oceny zbiera od graczy?

Oficjalna premiera Forza Horizon 5

Gra Forza Horizon 5 była jedną z najbardziej wyczekiwanych premier w tym roku. Gracze musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ premiera nastąpiła dopiero pod koniec roku kalendarzowego. I czy rzeczywiście warto było czekać?

Po pierwszym odpaleniu nowej Forzy można zauważyć, że tak naprawdę rozgrywka sama w sobie stoi na podobnym poziomie co w poprzedniej części. Gracz otrzymuje rozgrywkę z otwarty światem, a także mnóstwem rzeczy, które może krok po kroku realizować. Dla osób nieznających tej gry warto nadmienić, że Forza sama z siebie nie jest symulatorem, więc ciężko doszukiwać się tutaj realistycznych zachowań. Mimo wszystko jakiś tam poziom realizmu w grze jest, a dla wielu graczy jest ona idealnie wyważona.

Nowe zadania w grze Forza Horizon 5

Gracze w nowej odsłonie liczyli przede wszystkim na nowe aktywności w rozgrywce. I niewątpliwie tutaj nie mają czego się doszukiwać, ponieważ twórcy gry zapewnili naprawdę ciekawe zadania. Osoby, które zasiądą do nowej odsłony Forzy na pewno nie będą mieli czasu na nudę. A najpewniej przecież o to chodzi wszystkim graczom, którzy zamierzają zanurzyć się w wirtualnej rozgrywce. I widać to również m.in. w streamach internetowych, które umieszczane są przez graczy. A jeśli ktoś chce poznać fenomen internetowych streamów, to warto zapoznać się z niniejszym artykułem.

W grze Forza Horizon 5 można dostrzec ciągły rozwój, dzięki czemu rozgrywka jest naprawdę wciągająca. Zbieranie punktów sezonowych, wirtualnej waluty, a nawet nowe ubrania, którymi przyozdobimy naszego awatara. To sprawia, że co chwilę mamy po prostu coś „do roboty”.

Opinie graczy na temat nowej odsłony Forzy Horizon są zdecydowanie pozytywne. Niektórzy zaznaczają jednak, że pomimo nowych zadań i wielu usprawnień, wciąż czują się trochę tak, jakby grali w część z numerkiem 4. Twórcy gry na pewno uniknęli rażących błędów, wprowadzili nowe zadania do gry, jednak tak naprawdę ciężko doszukiwać się w całej grze jakiejś przełomowej nowości. Ot Forza Horizon to po prostu wciąż solidna gra wyścigowa, po którą na pewno warto sięgnąć.