W nowej odsłonie Football Manager nie ujrzymy nazwy oraz loga Manchesteru United F.C.

W nowej odsłonie Football Manager nie ujrzymy nazwy oraz loga Manchesteru United F.C.

Po raz kolejny twórcy gry Football Manager mają kłopoty z osiągnięciem porozumienia z największymi klubami piłkarskimi na świecie. Od jakiegoś czasu włoski Juventus F.C. w grze nazywa się Zebre. To wszystko za sprawą tego, że klub ten posiada umowę na wyłączność z Konami. Tym razem Sega oraz Sports Interactive nie będą mogły wykorzystać w najnowszej odsłonie loga oraz nazwy angielskiego giganta Manchester United F.C.

Manchester United F.C. bez nazwy i loga w najnowszej odsłonie Football Manager

Deweloperzy gry oraz sam klub wydali oświadczenie, na podstawie którego ogłosili brak obecności logotypu oraz nazwy klubu w kolejnych częściach kultowej gry piłkarskiej. Oryginalnej nazwy nie zobaczymy więc podczas rozgrywki, a zamiast niej gracze będą musieli zadowolić się nazwą „Manchester UFC” lub „Man UFC”. Obydwie strony postawiły na taki krok wspólnie. Nie angażowali do całej sprawy sądu, co jak łatwo się domyśleć generowałoby dodatkowe koszty, a także mogłoby wpłynąć na wizerunek obu podmiotów.

Kibice wciąż nie wiedzą kiedy będą mogli wcielić się w rolę trenera klubu piłkarskiego w najnowszej odsłonie Football Manager. Premiera gry nadciąga nieubłaganie, jednak oficjalna data wciąż nie została zapowiedziana. Najwierniejsi gracze z pewnością jednak już nie mogą się doczekać, kiedy po raz pierwszy będą mogli stawić czoła wyzwaniom kolejnego sezonu piłkarskiego.