AktualnościGry na konsoleGry PC

Strajk deweloperów z Activision Blizzard. Czy oznacza to przestój dla CoD, WoW oraz Diablo?

Jakiś czas temu na światło dzienne wyszły nieprzyjemne informacje o zdarzeniach, które działy się w obozie Acti-Blizz. Jak zapewne wszyscy fani gier komputerowych wiedzą, wśród pracowników firmowych miało dochodzić do nękań, nadużyć, dyskryminacji oraz molestowań. Obecnie sprawa toczy się na łamach sądu, jednak deweloperzy, którzy pracują w Activision Blizzard i tak zapowiadają strajk.

Deweloperzy Activision Blizzard zapowiadają strajk

Strajk deweloperów ma rozpocząć się od dnia dzisiejszego, a więc 28 lipca 2021 roku. Dlaczego tak się stało? Wszystko jest pokłosiem wydarzeń, o których pisaliśmy we wstępie. Jednak strajk rozpoczął się głównie ze względu na reakcję przełożonych na wydarzenia, które działy się wcześniej wewnątrz grupy Acti-Blizz. Deweloperzy skarżą się, że ich przełożeni kompletnie zignorowali sprawę. Ponadto pragną, aby jak najszybciej wszyscy zainteresowani poważnie podeszli do sprawy, aby ją rozwiązać.

Co więcej deweloperzy pragną również, aby warunki pracy we wszystkich zespołach uległy znacznej poprawie. Wszystkie informacje zostały opublikowane na łamach otwartego listu, który skierowano do przedstawicieli Activision Blizzard. Warto dodać, że pod listem podpisało się aż 2600 osób. Wśród nich są byli oraz obecni pracownicy firmy.

Prace nad najważniejszymi tytułami Activision Blizzard wstrzymane

Ostatnie wydarzenia, a w konsekwencji strajk deweloperów Acti-Blizz ma również wpływ na samych graczy. Niestety zapowiadany i rozpoczęty strajk jest równoznaczny ze wstrzymaniem prac nad rozwojem takich tytułów jak Call of Duty, World of Warcraft, Diablo oraz Overwatch. Miejmy nadzieję, że wszystkie nieścisłości wokół zespołu zostaną jak najszybciej wyjaśnione. Być może w ten sposób uda się jak najszybciej wznowić pracę nad wymienionymi wcześniej tytułami gier.

Powiązane teksty
Gry na konsoleGry PCOpis gier

Zaskakujący tytuł na rynku gier, a więc Afterparty

W 2019 roku swoją premierę miała gra, która do dzisiaj nosi się szerokim echem wśród wielu…
Czytaj dalej
Gry mobilneGry na konsoleOpis gierPC Gaming

Recenzja Little Misfortune, a więc dosyć interesującej gry fantasy

Uwielbiasz niepozorne, lecz wciągające gry przygodowe? W takim razie tytuł z 2019 roku, jakim…
Czytaj dalej
Gry mobilneGry na konsoleGry PCOpis gierPC Gaming

Czy warto zagrać w tytuł Arise:A Simple Story?

W grudniu 2019 roku miała miejsce premiera gry Arise: A Simple Story. Sporo graczy wiązało z tym…
Czytaj dalej