Max Payne 3 – czy to naprawdę najlepsza strzelanka w historii?

Max Payne 3 – czy to naprawdę najlepsza strzelanka w historii?

Studio Rockstar Vancouver zrobiło spore zamieszanie na rynku gier, kiedy światło dzienne ujrzał tytuł Max Payne 3. Na dzień dzisiejszy gra ma już prawie 10 lat, jednak wciąż posiada w sobie coś, co zatrzymuje graczy przy tym tytule na wiele długich godzin.

Klimat w grze Max Payne 3

Za olbrzymim sukcesem gry studia Rockstar Vancouver z pewnością stoi niepowtarzalny klimat, który udało się stworzyć wokół głównego bohatera. Alkohol, tabletki oraz ciężkie życie, które co chwilę rzuca kłody pod nogi. Aż w pewnym momencie pojawia się praca. Dosyć ciekawa, ponieważ prywatny ochroniarz zamożnej rodziny to na pewno niecodzienny zawód. Szczególnie, że akcja dzieje się w brazylijskim San Paulo. Jednak w trakcie rozgrywki bohater zawita ponownie także do Nowego Jorku, który dobrze jest mu znany. Zaznaczmy, że jednak również i tam życie bohatera nie będzie usłane różami. Wydaje się, że stworzenie takiej postaci w tak niepowtarzalnym klimacie spowodowało, że gra zaintrygowała aż tak liczną grupę graczy z całego świata.

Rozgrywka w Max Payne 3

Trzecia część akcji związana z głównym bohaterem wydaje się zbliżona do poprzednich dwóch. Przede wszystkim od razu zauważamy tą samą perspektywę trzeciej osoby. W odróżnieniu do poprzednich odsłon tutaj dodano jednak dynamiczne sceny, które wprowadzają powiew świeżości. W trzeciej odsłonie nie mogło zabraknąć oczywiście znanego wszystkim fanom bullet-time. Gracz może w dowolnym momencie użyć wspomnianego spowolnienia, jeśli tylko funkcja ta jest naładowana u bohatera. W niektórych fragmentach kultowy bullet-time załącza się automatycznie. Jest to spowodowane wyreżyserowaną fabułą przez twórców gry. W grze możemy zaobserwować również wyjątkowo charakterystyczne ruchy, które od razu wyróżniają Maxa Payne. Nietypowe ślizgi oraz skoki w połączeniu ze spowolnieniami oddają niesamowity klimat, który pokochali gracze, a najwierniejsi z nich kochają do dzisiaj.

Przez wielu ekspertów oraz znawców gra Max Payne 3 uznawana jest na jedną z najlepszych gier tego typu w historii. Nic dziwnego, ponieważ twórcy idealnie dopasowali w rozgrywce każdy detal. Począwszy od animacji, poprzez grafikę, a na idealnie skomponowanym soundtracku kończąc. Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji wypróbować tego tytułu, to jest prawdziwym szczęściarzem – wszystko co najlepsze dopiero przed nim!