Pamięć przenośna 1 TB. Czy dysk SSD będzie odpowiednim wyborem?

Pamięć przenośna 1 TB. Czy dysk SSD będzie odpowiednim wyborem?

Korzystanie z płyt CD i DVD już dawno przeszło do lamusa, a w kolejce ustawiają się również pamięci USB typu pendrive. Coraz większą popularnością cieszą się bowiem pamięci przenośne SSD, które oferują dużą pojemność, szybkość transferów, uniwersalność i bezpieczeństwo danych. Poznajmy bliżej największe zalety tego rozwiązania.

Wielokrotnie szybszy od dysków HDD? Tak i nie tylko!

Do niedawna pewną alternatywą dla pamięci USB typu pendrive były dyski zewnętrzne HDD, które oferowały przede wszystkim większą pojemność. To była główna i chyba jedyna przewaga, bowiem dyski HDD, szczególnie te w standardzie 3,5 cala były duże, ciężki i potrzebowały zewnętrznego zasilania. Poza tym hałasowały, wibrowały, a gdy przypadkiem upadły, mogły zostać bezpowrotnie uszkodzone wraz z zapisanymi na nich danymi. Nieco lepszym rozwiązaniem stały się 2,5-calowe dyski twarde. Zasilanie bezpośrednio z USB i zdecydowanie niższa waga to niewątpliwe zalety. Ale wciąż – łatwo je uszkodzić.

Przenośne dyski SSD nie mają wad fizycznych odpowiedników HDD. Są lekkie, energooszczędne, więc mogą być zasilane nawet z portu USB-C smartfonu, do tego nie wydają żadnych dźwięków, są zdecydowanie szybsze, odporniejsze na uderzenia i zużycie ruchomych elementów, bo ich po prostu nie posiadają. Dyski SSD Samsung z serii T7 oferują do 1050 MB/s prędkości transferów, a więc poziom nieosiągalny dla żadnych dysków HDD. Na uwagę zasługuje również solidna konstrukcja. Przykładowo dysk SSD Samsung T7 Touch posiada wytrzymałą metalową obudowę, która zabezpiecza wszystko, co znajduje się wewnątrz nawet w przypadku upadku z wysokości 2 metrów.

Duży i nieporęczny? Nie w przypadku dysków przenośnych SSD Samsunga. Model T7 Touch ma 85 mm długości, 57 mm szerokości i zaledwie 8 mm grubości przy wadze 58 gramów. Bez problemu zmieścisz go w kieszeni! Wszystkie swoje dane możesz mieć przy sobie, a jeśli obawiasz się, że trafią w niepowołane ręce, zabezpiecz je odciskiem palca. Za pomocą dedykowanego oprogramowania możesz ustawić hasło, odcisk palca itp. Zrobisz to zarówno na komputerze z systemem Windows, jak również Mac lub za pomocą smartfona bądź tabletu z systemem Android. Wszystko w Twoich rękach!

 

Artykuł powstał w ramach współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.