Gry na konsoleGry PCOpis gier

Rebel Inc: Escalation – czy warto wypróbować ten tytuł?

Gry strategiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Gracze lubią zatracić się w tytułach, które mają do zaoferowania im coś więcej, niż zwykły i typowy zabijacz czasu. Stąd też Rebel Inc: Escalation, a więc gra producenta i wydawcy Ndemic Creations na pewno przypadnie do gustu niejednej osobie. Gra wydana została w 2019 roku na platformy PC, a wcześniej dostępna była jedynie na urządzenia mobilne.

Rebelia nie śpi i jest groźna

Na nowo zdobytych terytoriach często dochodzi do przewrotów. Utrzymanie nowej ziemi i walka z rebelią to zadanie, przed którym staje gracz w grze Rebel Inc: Escalation. Tu rozgrywka zaczyna się, gdy większość gier ma swoje zakończenie. Dopiero co udało się nam zwyciężyć, ale zwycięstwo niestety nie jest ostateczne. Dlatego też musimy wzmacniać armię i zaspokajać potrzeby cywilów, by ci nie buntowali się przeciwko nowej władzy.

W granicach fikcyjnego państwa

Do wyboru jest kilka różnych od siebie map oraz przygotowanych przez producentów postaci gubernatora, w którego rolę wciela się gracz. Rozgrywka toczy się w fikcyjnym państwie, które dotknięte wojną próbuje stanąć znów na nogi i doprowadzić zdobyczne ziemie do stabilizacji. Tu liczy się sprawność naszego taktycznego myślenia. Przeszkadza nam niemal wszystko i ciągle nam za mało wojska, i funduszy.

Uratować się przed obaleniem

Z drugiej strony rebelia nie śpi i stale dąży do obalenia władzy na tym terytorium. Z czasem generowane wydarzenia mają coraz większy wpływ na rozgrywkę. My zaś musimy uporać się z tymi, którym nie w smak nowa władza.

Dostępna na PC, a wcześniej wydana na urządzenia mobilne

Gra została przeniesiona na komputery osobiste z urządzeń mobilnych. Wcześniejsza wersja udanie zadebiutowała na telefonach komórkowych. Gra jest przeznaczona dla jednego gracza w kampanii fabularnej oraz dostępna w trybie co-op czy multiplayerze.

Tytuł Rebel Inc: Escalation, który wydano w 2019 roku na pewno w pewien sposób wypełnił lukę na rynku strategicznych gier komputerowych. Osoby, które lubią walczyć w trudnych sytuacjach oraz mają ochotę zbudować coś z niczego, na pewno powinny na dłużej zostać z tą grą, ponieważ dostarczy ona im wiele frajdy i satysfakcji.

Powiązane teksty
AktualnościGry PCOpis gierPC GamingZapowiedzi premier

Krótka zapowiedź gry Ruined King: A League of Legends Story

Airship Syndicate Ruined King tworzy grę dla miłośników turowego systemu walki. Gracze będą…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsolePC GamingZapowiedzi premier

911 Operator, a więc gra imitująca operatora numeru alarmowego

Polskie studio Jutsu Games w 2017 roku wydało grę o niecodziennej fabule. Gra „911…
Czytaj dalej
AktualnościGry na konsoleGry PCZapowiedzi premier

Wielkimi krokami zbliża się premiera Farming Simulator 22

Wszyscy fani Farming Simulator nieubłaganie czekają na premierę nowej odsłony gry. Szczególnie…
Czytaj dalej