Rebel Inc: Escalation – czy warto wypróbować ten tytuł?

Rebel Inc: Escalation – czy warto wypróbować ten tytuł?

Gry strategiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Gracze lubią zatracić się w tytułach, które mają do zaoferowania im coś więcej, niż zwykły i typowy zabijacz czasu. Stąd też Rebel Inc: Escalation, a więc gra producenta i wydawcy Ndemic Creations na pewno przypadnie do gustu niejednej osobie. Gra wydana została w 2019 roku na platformy PC, a wcześniej dostępna była jedynie na urządzenia mobilne.

Rebelia nie śpi i jest groźna

Na nowo zdobytych terytoriach często dochodzi do przewrotów. Utrzymanie nowej ziemi i walka z rebelią to zadanie, przed którym staje gracz w grze Rebel Inc: Escalation. Tu rozgrywka zaczyna się, gdy większość gier ma swoje zakończenie. Dopiero co udało się nam zwyciężyć, ale zwycięstwo niestety nie jest ostateczne. Dlatego też musimy wzmacniać armię i zaspokajać potrzeby cywilów, by ci nie buntowali się przeciwko nowej władzy.

W granicach fikcyjnego państwa

Do wyboru jest kilka różnych od siebie map oraz przygotowanych przez producentów postaci gubernatora, w którego rolę wciela się gracz. Rozgrywka toczy się w fikcyjnym państwie, które dotknięte wojną próbuje stanąć znów na nogi i doprowadzić zdobyczne ziemie do stabilizacji. Tu liczy się sprawność naszego taktycznego myślenia. Przeszkadza nam niemal wszystko i ciągle nam za mało wojska, i funduszy.

Uratować się przed obaleniem

Z drugiej strony rebelia nie śpi i stale dąży do obalenia władzy na tym terytorium. Z czasem generowane wydarzenia mają coraz większy wpływ na rozgrywkę. My zaś musimy uporać się z tymi, którym nie w smak nowa władza.

Dostępna na PC, a wcześniej wydana na urządzenia mobilne

Gra została przeniesiona na komputery osobiste z urządzeń mobilnych. Wcześniejsza wersja udanie zadebiutowała na telefonach komórkowych. Gra jest przeznaczona dla jednego gracza w kampanii fabularnej oraz dostępna w trybie co-op czy multiplayerze.

Tytuł Rebel Inc: Escalation, który wydano w 2019 roku na pewno w pewien sposób wypełnił lukę na rynku strategicznych gier komputerowych. Osoby, które lubią walczyć w trudnych sytuacjach oraz mają ochotę zbudować coś z niczego, na pewno powinny na dłużej zostać z tą grą, ponieważ dostarczy ona im wiele frajdy i satysfakcji.