Yes, Your Grace, a więc gra strategiczna dla najbardziej wymagających

Yes, Your Grace, a więc gra strategiczna dla najbardziej wymagających

Yes, Your Grace to gra wideo wydana w 2020 roku przed producenta Brave At Night oraz wydawcę No More Robots. Jednoosobowa rozgrywka przyciągnęła wielu fanów gier strategicznych. Stąd też gra dostępna jest na platformy PC, Nintendo oraz Xbox. Osoby lubiące gry fabularne ze sporą dozą strategii w rozgrywce, na pewno powinny zainteresować się tym tytułem.

Gra dla wyjątkowego dyplomaty

“Yes, Your Grace”, to gra dla miłośników politycznych zmagań, dyplomacji, ekonomii. Stworzona na wzór “Reigns”, jest produkcją niezwykle barwną i jakościowo wykonaną. Osadzona w fantastycznym królestwie Davern, gdzie nieprzemyślane decyzje z przeszłości prowadzą to królestwo do ciągłej walki z barbarzyńskimi plemionami. Gra pokazuje, jak w rzeczywistości trudnym zadaniem jest bycie przywódcą.

Zmiana decyzji – co zrobić?

Wydanie córki za barbarzyńskiego przywódcę już nie wchodzi w grę, choć to małżeństwo mogłoby zagwarantować pokój. Nawet pomimo to, że taka zmiana decyzji może wyjdzie na dobre rodzinie królewskiej, to jednak niesie za sobą także spore ryzyko. Niesie za sobą także konsekwencje, z którymi przychodzi się zmierzyć władcy, który musi pamiętać o tym, że nie dysponuje nieograniczonymi zasobami.

Wczuj się w postać przywódcy

Dbanie o królewski skarbiec, zaspokajanie potrzeb wojska i generałów, możnych i wieśniaków, to zadania dla jednego i jedynego pana na zamku. Wśród znamienitych postaci znajdą się tacy, którzy chętnie wesprą naszą sprawę i inni, których trzeba do tego zachęcić. Mędrcy wesprą mądrym słowem, generałowie rozprawią się z przeciwnikiem, wieśniacy zaspokoją zapotrzebowanie na żywności. Gdyby to wszystko było tak proste. Gdyby tak łatwo dało się zaspokoić potrzeby wszystkich. Niestety trzeba liczyć się z opinią, poparciem, zasobami. Przywództwo nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w trudnych i niesprawiedliwych czasach.