Polacy w czołówce ilości graczy, którzy regularnie grają w CS:GO

Polacy w czołówce ilości graczy, którzy regularnie grają w CS:GO

Od wielu lat gra Counter Strike jest w Polsce bardzo popularna. Prawdziwy szał rozpoczął się już w popularnej odsłonie Counter Strike 1.6. Obecnie wciąż najnowszym tytułem jest Counter Strike: Global Offensive, a polscy gracze są jedną z najliczniejszych grup na świecie.

Trzecie miejsce Polaków w rankingu

Pod względem liczby graczy, którzy regularnie rozgrywają mecze w Counter Strike: Global Offensive Polska znajduje się na pozycji nr 3. Na czele znajduje się oczywiście Rosja, z którego to kraju pochodzi aż 11,65% wszystkich graczy w meczach rankingowych CS:GO. Na drugim miejscu znajduje się USA z wynikiem 10,66%, z kolei Polska znajduje się na pozycji nr 3 z wynikiem 5,32%.

Łącznie w grafice udostępnionej w sieci dotyczącej rankingu ilości graczy z konkretnych państw znalazło się 20 krajów. Czołową piątkę zamykają Brazylia z wynikiem 4,87% oraz Niemcy z wynikiem 4,55%.

Polacy na podium rankingu przygotowanego przez Leetify

Ranking, w którym uwzględniono państwa z największą liczbą graczy w Counter Strike: Global Offensive został przygotowany przez portal Leetify. Portal zajmuje się od lat przygotowywaniem różnych ciekawych statystyk związanych z Counter Strikiem. Procentowe zestawienie graczy z całego świata jest na pewno ciekawe i pokazuje, jak silną pozycję na całym rynku ma właśnie Polska. Szczególnie, że liczba ludności w naszym kraju jest znacznie miejsca niż w Chinach, czy też Brazylii, które przecież znalazły się w rankingu na znacznie niższych pozycjach.

Wysoka pozycja polskich graczy nie jest oczywiście zaskoczeniem ani dla graczy, ani dla ekspertów. W naszym kraju od lat gra Counter Strike jest uznawana za jedną z najbardziej popularnych oraz kultowych. I mowa tutaj zarówno o odsłonie 1.6, jak i Global Offensive.