Planujesz zagrać w Halo Infinite? Przygotuj więc sporo miejsca na dysku konsoli

Planujesz zagrać w Halo Infinite? Przygotuj więc sporo miejsca na dysku konsoli

Na jesień zapowiedziano premierę gry kultowej gry Halo Infinite. Jest to typowa strzelanka w pierwszoosobowym trybie. Wydawcą gry jest Xbox Game Studios, a tytuł ten dostępny będzie na platformach Xbox Series X/S, Xbox One oraz Microsoft Windows. Do sieci z każdym kolejnym tygodniem dostają się przecieki z gry. Teraz z kolei wyciekło zdjęcie, na którym ukazana jest potencjalna waga tytułu Halo Infinite.

Ile będzie ważyć gra Halo Infinite?

Do sieci wyciekło zdjęcie ukazujące okładkę gry na platformę PC. Na zdjęciu można zauważyć, jakoby twórcy wymagali aż 100 GB wolnej pamięci na komputerze. Spora część osób zaskoczona jest aż takim rozmiarem tego tytułu. Szczególnie z tego względu, że wersja techniczna Halo Infinite ważyła mniej więcej od 18 do 20 GB. Tak więc czy jest możliwe, aby wersja finalna ważyła aż około 100 GB?

Fachowcy zaznaczają, że jest to możliwe. Co więcej, samo zdjęcie, które wyciekło do internetu również wygląda dosyć autentycznie. Przede wszystkim za taką wagę gry mogą odpowiadać tryby wieloosobowe. Jak wiadomo wersja techniczna zawiera jedynie ich wycinek. Stąd też finalnie mogą one tak drastycznie zwiększyć rozmiar obrazu gry. Warto dodać, że Halo Infinite na konsole Xbox ma funkcjonować na Xbox Series X/S przy 120 FPS, z kolei na Xbox Series One przy 30 FPS. W grze ukaże się tryb multiplayer i jak zapowiadają twórcy, będzie on całkowicie darmowy.

Dla niewtajemniczonych dodajmy, że gracze będą mogli ponownie wcielić się w dobrze znanego wszystkim Master Chiefa. Jego zadaniem ponownie będzie skończyć raz na zawsze z rządami Cortany oraz wszystkich Strażników.