Oficjalna premiera gry akcji FPP „Chernobylite”

Oficjalna premiera gry akcji FPP „Chernobylite”

Wszyscy fani gier akcji FPP typu survival horror bardzo długo wyczekiwali nowej gry „Chernobylite”, za którą odpowiada polskie studio The Farm 51. Przygodowa akcja rozgrywa się w tzw. Strefie Wykluczenia wokół znanej wszystkim elektrowni jądrowej mieszczącej się w Czarnobylu. Oficjalna premiera gry na PC miała miejsce 28 lipca 2021 roku. Z kolei na PS4 oraz na Xbon One ukaże się ona 7 września 2021 roku, a na PS5 oraz Xbox X dopiero w grudniu 2021 roku.

Fabuła gry „Chernobylite”

Twórcy gry niewątpliwie przyłożyli się do oprawy graficznej. Pierwsze wrażenia po uruchomieniu tego tytułu są bardzo zadowalające. Co więcej już sama okładka gry napawa optymizmem, ponieważ wygląda naprawdę ciekawie. Gra oparta jest na silniku Unreal Engine 4 oraz specjalnej technologii fotogrametrii.

Gracze podczas rozgrywki wczuwają się w rolę bohatera, którym jest fizyk o imieniu Igor. Z powodu wydarzeń związanych z katastrofą nuklearną w Czarnobylu, jego ukochana bezpowrotnie przepada. Główny bohater nawet 30 lat po tym wydarzeniu wciąż sporo rozmyśla i nie może pogodzić się z utratą kobiety swojego życia. Stąd też po latach mężczyzna wraca na tereny wypadku nuklearnego i stara się odnaleźć ukochaną. Na miejscu oprócz armii, która kontroluje tamtejsze tereny, spotyka również całkowicie inne, nowe, a nawet nierealne na pierwszy rzut oka rzeczy.

Z czym należy się zmierzyć podczas rozgrywki?

Gracz w trakcie rozgrywki musi uporać się z najróżniejszymi niebezpieczeństwami. Głównie będą to potwory oraz żołnierze, ale nie tylko. Fabuła gry przez cały czas utrzymuje nas w napięciu. Podczas kolejnych etapów gry należy podejmować coraz bardziej zaawansowane decyzje, które mają wpływ na dalszą rozgrywkę. Zbieranie informacji, pokonywanie niebezpieczeństw oraz rozwiązywanie zagadek to podstawowe zadania, z którymi będzie mierzył się gracz w trakcie tej gry.

Warto dodać, że twórcy gry z polskiego studia The Farm 51 na potrzeby stworzenia tej gry udali się osobiście do Czarnobyla. W ten sposób udało im się przygotować bardzo dokładną, a przede wszystkim rzeczywistą dokumentację na temat tego miejsca.