Na aukcję po raz kolejny trafiło pierwsze podanie o pracę Steve’a Jobsa – sprzedano je za 1,2 mln zł

Na aukcję po raz kolejny trafiło pierwsze podanie o pracę Steve’a Jobsa – sprzedano je za 1,2 mln zł

W nietypowej akcji mogli wziąć udział wszystkie chętne osoby, które cenią sobie kunszt współzałożyciela marki Apple – Steve’a Jobsa. Po raz kolejny odbyła się aukcja, w ramach której chętni mogli kupić pierwsze i napisane własnoręcznie przez Steve’a Jobsa podanie o pracę w formie papierowej. Na aukcji można było kupić również unikatową oraz oryginalną wersję cyfrową.

Licytacja dokumentu z podaniem o pracę Steve’a Jobsa

Do licytacji podania o pracę współzałożyciela Apple doszło w tym roku już po raz kolejny. Za pierwszym razem aukcja odbyła się na początku roku. Wtedy podanie wystawione na aukcji osiągnęło również niebagatelną ostateczną wartość w wysokości 800 tysięcy złotych. Ostatnio podanie ponownie trafiło na sprzedaż. Tym razem odbyły się jednak dwie aukcje z tym związane. Wszystko za sprawą dokumentu w wersji fizycznej, jak i cyfrowej. Jak się jednak okazało, wersja cyfrowa nie przykuła praktycznie żadnego większego zainteresowania.

Ostatecznie fizyczna wersja podania o pracę Steve’a Jobsa nowy właściciel zapłacił mniej więcej 1,2 mln zł. Z kolei aukcja, na której licytowano podanie w wersji cyfrowej ze specjalnym tokenem NFT osiągnęła kwotę 106 tys. zł.