Nowe informacje na temat PlayStation 5

Nowe informacje na temat PlayStation 5

Im bliżej premiery najnowszej wersji konsoli Sony PlayStation 5 tym więcej poznajemy szczegółów. Właśnie dowiedzieliśmy się kilku istotnych, nowych rzeczy o wyczekiwanej 5-tce.

Zgodnie z komunikatem, który pojawił się na stronie PlayStation najnowszy produkt nie będzie posiadał regionalnych blokad, ale też nie będzie kompatybilny ze starszymi modelami konsol za wyjątkiem PS 4. Posiadacze wcześniejszych modeli nie muszą się jednak martwić, gdyż dla nich przewidziano specjalną nową usługę PlayStation Now.

Na stronie producenta zamieszczono wpis z najczęściej zadawanymi pytaniami użytkowników związanych z PS5. Wśród odpowiedzi znalazło się wiele ujawnionych już wcześniej informacji ale też zupełnie nowe szczegóły. Wszystko zostało zebrane w jednym miejscu. Brak blokad regionalnych z pewnością zadowoli i uszczęśliwi fanów produkcji, dla których nie przewidziano premier na zachodnim rynku.

Niewątpliwie ważną informacją jest ta dotycząca nowej usługi PlayStation Now. Dzięki niej dostęp do rozbudowanych bibliotek produkcji dedykowanych poprzednim wersjom konsol nie będzie stanowił problemu. Dotyczy to między innymi PlayStation 2 i PlayStation 3. Choć na pewno nie jest to pełnoprawna alternatywa dla właściwej wstecznej kompatybilności to jednak na pewno jest to dobra wiadomość dla osób chcących nadrobić kultowe tytuły sprzed lat. Z gorszych wiadomości, nie ma niestety nadal informacji kiedy usługa ta pojawi się dla polskich użytkowników.

Przypomnijmy, że europejska premiera PlayStation 5 przewidziana jest już na 19 listopada br.