Gry PC

„Assassin’s Creed: Valhalla” z poztywnymi ocenami

Długo oczekiwana nowa odsłona gry „Assasin’s Creed” jest już w sprzedaży. Wreszcie każdy zagorzały fan i miłośnik serii ma możliwość poznać najnowszą produkcję. O oceny i opinie, jak w przypadku większości kultowych tytułów, pokusili się recenzenci.

Dominują zalety

Kolejna część cyklu zatytułowana została „Valhalla”. Najnowsza część przez zdecydowaną większość recenzentów i krytyków została oceniona jednoznacznie pozytywnie. Uważają oni, że te tytuł Ubisoftu jest jedną z najlepszych w ostatnich latach propozycji w temacie produkcji o zakapturzonych zabójcach. Gra zbiera pozytywne noty i jest zachwalana za niezwykle rozległy i otwarty świat przedstawiony. Jest on pełny różnorodnej aktywności w każdym aspekcie. Względem poprzednich odsłon w najnowszej wersji zaszły spore zmiany w samej rozgrywce. Dzięki wprowadzonym usprawnieniom rozgrywki stają się zdecydowanie przyjemniejszym doświadczeniem. Recenzenci podkreślają, że fabuła nie zawodzi pod żadnym względem. Zwracają uwagę, że część nowowprowadzonych zadań pobocznych potrafią autentycznie rozbawić i zainteresować graczy. Wielu spośród krytyków bardzo pozytywnie wypowiada się na temat całościowej oprawy audiowizualnej w najnowszej produkcji. Wrażenia te jednak, co należy podkreślić, zależą też w dużej mierze od parametrów i mocy posiadanego komputera.

Jest też parę mankamentów

Nie ma rzeczy idealnych i wszędzie zdarzają się wpadki oraz niedociągnięcia. Niektórzy recenzenci zauważają, że gameplay w pewnych miejscach jest nieco monotonny. Tocząca się historia ma różne tempo. Momentami akcja zwalnia, co sprawia wrażenie większej monotonii. Wspominają też o pojawiających się irytujących błędach, które w większości nie psują całkowicie odbioru gry i samych rozgrywek. Są to momenty, które potrafią czasem wybić z immersji. Jednakże są to wszystko rzeczy, które będzie się dało się bez problemu naprawić w wypuszczanych już po premierze aktualizacjach.

Oceny

Zależnie od przyjętej skali ocen tytuł „Assasin’s Creed: Valhalla” dostaje różne oceny. Są one jednak zdecydowanie pozytywne i mieszczą się w górnej części skali. ING oraz GameSpot oceniły propozycję na 8 w 10 stopniowej skali. Ocena Game Informer to 9.3/10 a God is a Geek przyznał notę 9 na 10. Ocena w PC Gamer wynosi 92 na 100 a Attack of the Fanboy przyznał 4.5 punktu na 5 możliwych. Eurogamer przyznał ogólną pozytywną rekomendację bez wartościowania oceny.

Powiązane teksty
Gry na konsoleGry PCZapowiedzi premier

Premiery gier 2021. Daty, rozgrywka i najważniejsze informacje

2021 rok w kontekście gier zapowiada się dość ciekawie. Po wejściu nowej generacji konsol na…
Czytaj dalej
AktualnościGry PCPC Gaming

Days Gone – fabuła, wymagania sprzętowe wersji PC i data premiery

Do tej pory Days Gone była grą na wyłączność PS4. Dziś wiemy, że już 26 kwietnia 2021 roku…
Czytaj dalej
Gry na konsoleGry PC

Nowy wygląd Czarnej Pantery oraz War Machine w "Marvel’s Avengers"

Pojawiają się nowe informacje o dodatkach ubogacających grę „Marvel’s Avengers”.
Czytaj dalej