„Assassin’s Creed: Valhalla” z poztywnymi ocenami

„Assassin’s Creed: Valhalla” z poztywnymi ocenami

Długo oczekiwana nowa odsłona gry „Assasin’s Creed” jest już w sprzedaży. Wreszcie każdy zagorzały fan i miłośnik serii ma możliwość poznać najnowszą produkcję. O oceny i opinie, jak w przypadku większości kultowych tytułów, pokusili się recenzenci.

Dominują zalety

Kolejna część cyklu zatytułowana została „Valhalla”. Najnowsza część przez zdecydowaną większość recenzentów i krytyków została oceniona jednoznacznie pozytywnie. Uważają oni, że te tytuł Ubisoftu jest jedną z najlepszych w ostatnich latach propozycji w temacie produkcji o zakapturzonych zabójcach. Gra zbiera pozytywne noty i jest zachwalana za niezwykle rozległy i otwarty świat przedstawiony. Jest on pełny różnorodnej aktywności w każdym aspekcie. Względem poprzednich odsłon w najnowszej wersji zaszły spore zmiany w samej rozgrywce. Dzięki wprowadzonym usprawnieniom rozgrywki stają się zdecydowanie przyjemniejszym doświadczeniem. Recenzenci podkreślają, że fabuła nie zawodzi pod żadnym względem. Zwracają uwagę, że część nowowprowadzonych zadań pobocznych potrafią autentycznie rozbawić i zainteresować graczy. Wielu spośród krytyków bardzo pozytywnie wypowiada się na temat całościowej oprawy audiowizualnej w najnowszej produkcji. Wrażenia te jednak, co należy podkreślić, zależą też w dużej mierze od parametrów i mocy posiadanego komputera.

Jest też parę mankamentów

Nie ma rzeczy idealnych i wszędzie zdarzają się wpadki oraz niedociągnięcia. Niektórzy recenzenci zauważają, że gameplay w pewnych miejscach jest nieco monotonny. Tocząca się historia ma różne tempo. Momentami akcja zwalnia, co sprawia wrażenie większej monotonii. Wspominają też o pojawiających się irytujących błędach, które w większości nie psują całkowicie odbioru gry i samych rozgrywek. Są to momenty, które potrafią czasem wybić z immersji. Jednakże są to wszystko rzeczy, które będzie się dało się bez problemu naprawić w wypuszczanych już po premierze aktualizacjach.

Oceny

Zależnie od przyjętej skali ocen tytuł „Assasin’s Creed: Valhalla” dostaje różne oceny. Są one jednak zdecydowanie pozytywne i mieszczą się w górnej części skali. ING oraz GameSpot oceniły propozycję na 8 w 10 stopniowej skali. Ocena Game Informer to 9.3/10 a God is a Geek przyznał notę 9 na 10. Ocena w PC Gamer wynosi 92 na 100 a Attack of the Fanboy przyznał 4.5 punktu na 5 możliwych. Eurogamer przyznał ogólną pozytywną rekomendację bez wartościowania oceny.